Nagrodzeni za pracę na rzecz pszczół

Przeddzień Świat Bożego Narodzenia to doskonała okazja do wręczenia prezentów. Tak też było we wtorek 22 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, kiedy to uhonorowaliśmy laureata pierwszego miejsca w konkursie wiedzy „Pszczoły znam i o nie dbam” w kategorii szkolnej, czyli Szkołę Podstawową nr 8 z Chełma, a także dwóch naszych czołowych partnerów realizujących kampanię „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. O kim mowa? O Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

Przypomnijmy, że jednym z projektów, które te dwie instytucje współorganizowały z Urzędem Marszałkowskim, był konkurs „Pszczoły znam i o nie dbam”. W przedsięwzięciu tym partnerowało nam także równie zasłużone Kuratorium Oświaty w Lublinie. Dzięki niemu mogliśmy dotrzeć do szerokiego grona adresatów – uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu naszego regionu. Najlepsi z nich (Filip Chachuła, Hanna Król i Maksymilian Wąsowski) już otrzymali swoje nagrody.

Teraz przyszedł czas na najlepsze szkoły, których uczniowie zdobyli łącznie największą liczbę punktów  podczas zorganizowanego pod koniec października finału konkursu. Po podliczeniu wyników na podium znalazły się:

  • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego, 22-100 Chełm (I miejsce),
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego, 23-400 Biłgoraj (II miejsce),
  • Szkoła Podstawowa w Cześnikach z Zespołu Szkół w Kornelówce, 22-424 Sitno (III miejsce).

 Gratulacje i nagrody od organizatorów tego edukacyjnego projektu odbierała w Lublinie sama dyrektor SP nr 8 w Chełmie, Beata Tomaszczuk. Konkursowe trofea (laptop i zestaw tablic edukacyjnych o tematyce pszczelej o łącznej wartości 3 tys. zł) przekazali jej fundatorzy – członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Sebastian Trojak oraz prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (WFOŚiGW), Grzegorz Grzywaczewski. Reprezentantce zwycięskiej szkoły winszowali również Marek Dudek – wizytator w Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli (ZSR CKZ) – Magdalena Pielecka-Szafruga, która przywiozła słodkie, miodowe niespodzianki dla wszystkich laureatów konkursu.

 Nagrody dla pozostałej dwójki laureatów kategorii szkolnej (laptop i tablice edukacyjne o wartości 2,5 tys. zł za zajęcie drugiego miejsca oraz oprogramowanie do podłogi interaktywnej i tablice edukacyjne o wartości 2 tys. zł za zajęcie trzeciego miejsca) zostaną dostarczone bezpośrednio do szkół w Biłgoraju i Cześnikach.

Tymczasem w Lublinie niespodzianki w postaci dyplomów uznania czekały też na przedstawicieli WFOŚiGW oraz ZSR CKZ, którym członek Zarządu Województwa Lubelskiego dziękował za szczególne wsparcie zainicjowanej w Urzędzie Marszałkowskim kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. Trzeci dyplom – dla Kuratorium Oświaty – wkrótce trafi do kurator Teresy Misiuk.

galeriaGALERIA