Zapraszamy na fotograficzną przygodę z przyrodą!

Startuje instagramowa akcja promująca wiedzę nt. lubelskich parków narodowych i krajobrazowych #kieruneklubelskiekrajobrazy. To kolejna edycja projektu, w którym zachęcamy do odwiedzania i fotografowania tych szczególnie chronionych obszarów. Najciekawsze fotografie przyrodnicze wykonane w 2022 roku mają szansę uzyskać tytuł zdjęcia miesiąca oraz, w finale, zdjęcia roku. Na autorów zwycięskich prac czeka dwanaście kart upominkowych o wartości 500 zł i nagroda główna – karta o wartości 1500 zł, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (UMWL).

Uczestnicy

Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „Lubelskie spotkania z przyrodą”, którą prowadzi Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL, i ma charakter otwarty – może brać w nim udział każda zainteresowana osoba (również dzieci). W 2022 roku szczególne zaproszenie kierujemy do amatorów, choć zdjęcia profesjonalnych fotografów przyrody są także mile widziane.

Zasięg terytorialny

Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii ukazującej w oryginalny sposób niepowtarzalne piękno przyrody ożywionej i nieożywionej na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego, jednego z siedemnastu parków krajobrazowych lub – to nowość! – jednego z siedemnastu obszarów chronionego krajobrazu zlokalizowanych w granicach województwa lubelskiego.

Nie wiecie, czy teren, na którym jesteście, leży w granicach któregoś z tych obszarów? Łatwo sprawdzicie to w geoserwisie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/), zaznaczając w legendzie odpowiednie opcje.

Warunki

Pamiętajcie, żeby opublikować zdjęcia na Instagramie z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy, najlepiej dodając w opisie informację o lokalizacji.

Fotografie mogą być wykonane zarówno w technice kolorowej, jak i czarno-białej, mogą brać udział w innych konkursach, natomiast nie mogą zawierać wizerunków osób – w tej akcji liczy się głównie przyroda.

Terminy

Do oceny zakwalifikowane będą zdjęcia opublikowane w terminie od 5 stycznia do 12 grudnia 2022 roku, przy czym o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie opublikowane w terminie od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (1-28 lutego, 1-31 marca itd.) z wyłączeniem stycznia i grudnia. W tych ostatnich przypadkach o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie wykonane i opublikowane od 5 do 31 stycznia 2022 r. i od 1 do 12 grudnia 2022 roku.

Więcej informacji nt. akcji znajduje się na stronie kampanii. Zapraszamy do udziału i życzymy dobrej zabawy! 

do-pobraniaDO POBRANIA