Krajobrazowe zdjęcie lutego wybrane!

Fotografia „Wodospad na Jeleniu” Wojciecha Młynarskiego zdobyła najwyższe uznanie jurorów i otrzymała tytuł zdjęcia lutego w ramach marszałkowskiej akcji promującej lubelskie parki narodowe i krajobrazowe.

Za najpiękniejsze zdjęcie miesiąca, wykonane w okolicach Szumów nad Tanwią (Susiec) i opublikowane na Instagramie z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy, autor otrzyma dyplom oraz kartę upominkową o wartości 500 zł ufundowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na pasjonatów lubelskiej przyrody czeka w tym roku jeszcze dziesięć takich upominków!

Przypomnijmy, że projekt nawiązuje do ubiegłorocznego konkursu fotograficznego i również dotyczy wykonania przyrodniczego zdjęcia. Najpiękniejsze fotografie mają szansę uzyskać nie tylko tytuł zdjęcia miesiąca, ale także zdjęcia roku, za które przewidziana została nagroda główna o wartości 1500 zł. To dobra zachęta do podziwiania i utrwalania na fotografiach zapierających dech w piersiach pejzaży, a przy okazji zapoznawania się z lokalizacją siedemnastu parków krajobrazowych i dwóch narodowych (Roztoczańskiego i Poleskiego).

Jak starać się o nagrodę? Wystarczy wybrać się do któregoś ze wskazanych parków, zrobić przyrodnicze zdjęcie i opublikować je na swoim koncie instagramowym – koniecznie z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.

Warto wiedzieć, że:

  • do oceny zakwalifikowane będą zdjęcia publikowane do 12 grudnia 2021 roku,
  • o nagrody za najlepsze zdjęcie miesiąca powalczą fotografie opublikowane w terminie od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca (1-31 marca, 1-30 kwietnia itd.),
  • szansę na tytuł zdjęcia miesiąca mają tylko fotografie wykonane w miesiącu, w którym są publikowane (zdjęcia wykonane w styczniu powinny być opublikowane w styczniu, lutowe w lutym itd.).

Więcej informacji nt. akcji znajduje się na stronie kampanii.

Panu Wojciechowi serdecznie gratulujemy, a wszystkich miłośników lubelskiej przyrody i fotografii zapraszamy do dalszej zabawy!

Obraz przedstawia zimowy pejzaż. Na pierwszym planie miniwodospad na rzece, a w tle ośnieżone świerki. Obraz jest w tonacji biało-szarej.
Wodospad na Jeleniu, fot. Wojciech Młynarski