Kozłówka zaprasza – sezon rozpoczęty

Pałac w Kozłówce i pałacowe ogrody to okazja do podróży w czasie. XVIII – wieczna rezydencja kusi kolekcją malarstwa, rzeźby, grafiki i rzemiosła artystycznego. Zachwyca kaplica pałacowa, wzorowana na królewskiej kaplicy w Wersalu. Muzeum zaprasza także na warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry terenowe, koncerty i imprezy plenerowe. Sezon turystyczny w Kozłówce rozpoczęty!

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedyne na Lubelszczyźnie muzeum – rezydencja. Mieści się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym, należącym do rodzin Bielińskich i Zamoyskich. Jest to najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce, i jedna z nielicznych w Europie, z tak autentycznym, niemal kompletnym wyposażeniem. Atrakcją Muzeum jest także kaplica pałacowa, wzorowana na kaplicy królewskiej w Wersalu. Turyści mogą też zwiedzać powozownię z ekspozycją XIX-wiecznych powozów i akcesoriów podróżnych. W dawnej teatralni organizowane są różnorodne wystawy czasowe. Szczególną atrakcją oferowaną turystom jest Galeria Sztuki Socrealizmu, z największymi w Polsce zbiorami rzeźby oraz malarstwa i grafiki z tego okresu.

Nowości w Muzeum Zamoyskich

Wystawa czasowa „Orły, sokoły… w obiektywie”. Na fotografiach przedstawione są ptaki drapieżne, układane i używane do polowania. Zobaczymy piękno ptaków drapieżnych począwszy od piskląt do dorosłych osobników. Zdjęcia wykonano w Polsce, na Słowacji oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas Festiwalu Sokolniczego w Abu Dhabi. Oprócz ptaków turystów przywita też pointer – pies podsokoli. Dodatkową atrakcją będą warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.

„Eksponat rekomendowany” to cykl wystaw przedstawiających nowe muzealia, które nie pochodzą ze zbiorów rodziny Zamoyskich, ale wzbogacają kolekcję. Cykl rozpocznie malarstwo, a następnie pokazane zostaną: archiwalia, książki, rzeźba, fajans, porcelana, szkło, srebra, platery, metale kolorowe, wyroby jubilerskie, akcesoria toaletowe i podróżne, galanteria, ubiory, tkaniny, meble, instrumenty muzyczne, zegary, oświetlenie, broń i varia.

Zachęcamy do zwiedzania Muzeum w Kozłówce. Możliwa jest rezerwacja biletów online.