Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” już za nami

Zakończyła się X edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. W tym roku po raz pierwszy impreza miała swoją odsłonę także w Lublinie, gdzie wyświetlono zwycięskie dzieło z Cannes „Ja, Daniel Blake”. Bezpłatny pokaz filmu odbył się w gmachu Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Projekcję poprzedziło wręczenie Medali Pamiątkowych Województwa Lubelskiego Grażynie Torbickiej, dyrektor artystycznej festiwalu oraz Jerzemu Zielińskiemu, prezesowi stowarzyszenia „Dwa Brzegi”.

– Wszyscy wiedzą, że pani Grażyna Torbicka kocha kino, ale najważniejsze, że wszyscy kochają panią Grażynę Torbicką – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, który tuż przed projekcją filmu „Ja, Daniel Blake” wręczył Medale Pamiątkowe Województwa Lubelskiego. – To wyróżnienie od całego Zarządu i podziękowanie za to, co już zrobili Państwo dla naszego regionu – zaznaczył marszałek.

Jak co roku impreza w Kazimierzu Dolnym i Janowcu zgromadziła szeroką widownię żądną filmowych wrażeń. Festiwalowa publiczność oprócz pokazów kinowych, miała również okazję uczestniczyć w spotkaniach z reżyserami, aktorami oraz wysłuchać różnorodnych koncertów. Organizatorzy nie zwalniają tempa i już zapowiadają, że niedługo ruszają prace nad kolejną edycją.

galeriaGALERIA