Spotkania z Archeologią

Tradycją stało się inaugurowanie sezonu turystycznego w oddziale Grodzisko Żmijowiska podczas „Spotkań z Archeologią”. Od 1 do 3 maja, w godz. od 10:00 do 16:00 na terenie skansenu archeologicznego w Żmijowiskach (gmina Wilków) będzie można spotkać się m.in. z archeologami. Wstęp wolny.

Podczas majówki pracownicy Muzeum Nadwiślańskiego, oprowadzą wszystkich zainteresowanych po rekonstrukcjach słowiańskiego grodu i osady, dzieląc się swoją wiedzą nie tylko o zespole osadniczym z IX-X wieku, ale także o kulturze materialnej Słowian, którzy we wczesnym średniowieczu zamieszkiwali tereny Kotliny Chodelskiej.

 Organizatorzy do oddziału Grodzisko Żmijowiska zapraszają zwłaszcza 3 maja. Wówczas o godz. 12:00 będzie można spotkać się tam ze zwyciężczyniami tegorocznej edycji programu „Ugotowani”. Marika Grzelak i Anna Przykaza, w towarzystwie Hanny Lis – autorki książki „Kuchnia Słowian czyli w poszukiwaniu dawnych smaków” – będą przygotowywały typowe dla wczesnej wiosny słowiańskie potrawy.

Zapowiada się więc nie tylko ciekawie, ale i smacznie! A wszystko to w otoczeniu urokliwych krajobrazów doliny Chodelki, zapewniających wspaniały relaks na łonie natury