Finał konkursu „Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”

Znamy już wyniki konkursu plastycznego dla przedszkolaków oraz uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego pt. „Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”. Szóstka zwycięzców, których prace podbiły serca konkursowego jury, została uhonorowana podczas gali finałowej zorganizowanej 22 czerwca w Lublinie przez „Kurier Lubelski”. Do młodych artystów trafiły zestawy gier planszowych i zabawki o łącznej wartości 4,2 tys. zł, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Atrakcyjne nagrody w postaci książek i gier planszowych o wartości 150 zł wkrótce odbierze także setka wyróżnionych dzieci.

Przypomnijmy, że konkurs ogłoszony został rok po przyjęciu przez Sejmik Województwa Lubelskiego tzw. uchwały antysmogowej i po zorganizowaniu akcji informacyjnej dla dorosłych odbiorców. Projekt realizowany był przez Urząd Marszałkowski pod szyldem kampanii „Lubelskie dla środowiska” wspólnie z partnerami: Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (WFOŚiGW) oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie (KO).

Konkursowym zadaniem było wymyślenie i graficzne przedstawienie „pożeracza smogu”. Wyzwanie okazało się na tyle ciekawe, że do konkursu zgłoszono aż 1170 prac – rysunków, malunków, wyklejanek i wydzieranek. Te spełniające regulaminowe wymogi zostało przedstawione komisji konkursowej, w skład której weszli:

  • Emilia Flis, przewodnicząca komisji (UMWL)
  • Magdalena Zabratańska, sekretarz (UMWL)
  • Ewa Błach (UMWL)
  • Marek Wieczerzak (WFOŚiGW)
  • Elżbieta Michalczuk (KO)
  • Ewa Walczak (KO)
  • Joanna Grochola (Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli)
  • Violetta Furtak (Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie).

Obradując zdalnie w dniach 6-13 maja 2022 r., komisja wybrała sześć zwycięskich i sto wyróżnionych prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • w kategorii przedszkolnej

I miejsce – Szymon Radczak, Przedszkole Publiczne nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej 
II miejsce – Hanna Borkowska, Przedszkole w Zespole Oświatowy w Starej Prawdzie 
III miejsce – Szymon Pińciurek, Publiczne Przedszkole Językowe „Akademia Przedszkolaka” w Biłgoraju

  • w kategorii szkolnej

I miejsce – Anastazja Kubiak, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie
II miejsce – Izabela Radczak, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej 
III miejsce – Antoni Osuch, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie 

Mały artystom gratulowali oraz nagrody i dyplomy wręczali: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Kurator Oświaty w Lublinie Teresa Misiuk oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW Michał Wójcik.

Dla pozostałych uczestników konkursu mamy dobrą wiadomość! Gala finałowa nie zakończyła ostatecznie projektu. Już wkrótce setka dzieci, których prace zostały wyróżnione, otrzyma równorzędne nagrody rzeczowe w postaci książek i gier planszowych o wartości ok. 150 zł każda. Kogo jury uhonorowało wyróżnieniem? Sprawdźcie na liście poniżej i czekajcie na kontakt ze strony organizatora.

do-pobraniaDO POBRANIA

Lista laureatów konkursu

 

galeriaGALERIA