Krajobrazowe zdjęcie czerwca wybrane!

„Wschód słońca” Justyny Jeżak, to fotografia uznana głosami jury za najciekawsze zdjęcie czerwca w instagramowej akcji „Kierunek lubelskie krajobrazy”. Za uchwycenie w kadrze urokliwego widoku nadrzecznej plaży na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, autorka otrzyma kartę upominkową o wartości 500 zł ufundowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Do wygrania jest jeszcze sześć takich kart!

Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane nad ranem 12 lipca 2022 r. w okolicy Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Tereny te stanowią część Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, który jest najstarszym tego typu parkiem w województwie lubelskim. Został on utworzony w 1979 roku dla ochrony wyjątkowych walorów przyrodniczych okolic Kazimierza, Nałęczowa i Puław, a w szczególności dla ochrony lessowego krajobrazu części Płaskowyżu Nałęczowskiego i doliny Wisły oraz dla zachowania stanowisk roślinności stepowej i miejsc lęgowych ptaków. Charakterystyczne dla parku są – oprócz urokliwych nadwiślańskich plaż – wyniosłości lessowe rozcięte przez niezliczoną ilość wąwozów. Ich sieć osiągnęła w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego rekordową gęstość 11 km/km2!

Więcej na temat Kazimierskiego Parku Krajobrazowego można przeczytać na stronie parki.lubelskie.pl (strona otwiera się w nowym oknie).

Pani Justynie serdecznie gratulujemy wygranej, a wszystkich amatorów przyrody i przyrodniczych zdjęć zachęcamy do dalszej zabawy.

O warunkach uczestnictwa w akcji instagramowej piszemy w zakładce Lubelskie spotkania z przyrodą (strona otwiera się w nowym oknie).