Mamy wicemistrzów Polski!

W zakończonych w sobotę VI Halowych Mistrzostwach Polski Urzędów Marszałkowskich w  Piłce Nożnej Pomorskie 2018, reprezentacja naszego urzędu została wicemistrzami Polski. Zawodnicy z Lublina bronili tytułu mistrzowskiego z 2017 roku. Gospodarzem zmagań był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

W hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce już po raz VI zmierzyły się reprezentacje urzędów marszałkowskich z całego kraju. Lublinianie przez fazę grupową przeszli jak burza, zajmując drugie miejsce w grupie. W walce o półfinał mistrzostw, nasi zawodnicy zmierzyli się z  drużyną z województwa łódzkiego. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza reprezentacja pewnie wygrała 3:0 i zameldowała się w półfinale rozgrywek. Tu ponownie przyszło się jej zmierzyć z gospodarzami turnieju. Mecz był zdecydowanie bardziej zacięty niż w pierwszej konfrontacji (lublinianie wygrali wtedy 4-0) i po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 1-1. O tym, która drużyna wejdzie do finału zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim ponownie, lepsi okazali się nasi zawodnicy i tym samym awansowali do finału, gdzie czekała już na nich reprezentacja województwa lubuskiego.  Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy z województwa lubuskiego, pokonując naszą drużynę 2-0. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Buczyńskiego.

Lublinianie wystąpili w składzie: Grzegorz Łata, Grzegorz Mulawa, Paweł Krzepisz, Krzysztof Buczyński, Marcin Kubiak, Krzysztof Adamczuk, Mateusz Sprawka, Adam Kloc, Marcin Maziarz, Ireneusz Łucka i Adam Psujek.