Roczne wydarzenie Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina „Poznajmy się w Zamościu”

W sobotę 23 lipca w godzinach 14.00 – 21.00 Wspólny Sekretariat Techniczny Programu PBU zaprasza na Rynek Wielki do Zamościa na wydarzenie roczne w formie pikniku rodzinnego.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego i będzie mógł poznać sam Program, beneficjentów z Polski i Ukrainy, rezultaty sfinansowanych projektów oraz plany na przyszłość polsko – ukraińskiej współpracy transgranicznej.

W godzinach 14.00-18.30 Rynek Wielki będzie podzielony na kilka stref, a w każdej z nich będą czekały niespodzianki. Będzie można wziąć udział w warsztatach – zrobić swoją własną woskową świeczkę, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy też wziąć udział w mini rajdzie rowerowym. W strefie relaksu będzie można odbyć wirtualną podróż po ukraińskich Karpatach, odwiedzić obiekty architektury drewnianej w Polsce i Ukrainie. Dla lubiących adrenalinę będzie niespodzianka. Wieża zamojskiego Ratusza będzie zamieniona w szczyt góry, a wypełniony wodą basen o wymiarach 11 m x 7 m zastąpi rzekę – ciekawe do czego posłużą? Uczestnicy pikniku będą mogli do woli częstować się regionalnymi smakołykami, które będą przygotowywane w trakcie wydarzenia.

W godzinach 18.30 – 21.00 odbędzie się koncert gwiazd wieczoru: polskiej „Orkiestry Św. Mikołaja” oraz ukraińskiego zespołu „Joryj Kloc”. Oba zespoły w swojej twórczości odwołują się do tradycji folkowych.

Dla kilku z najbardziej wytrwałych poszukiwaczy rezultatów projektów PBU Wspólny Sekretariat Techniczny Programu PBU przygotował atrakcyjne nagrody m.in. drona, tablet, dysk zewnętrzny i walizkę. Wstęp na wszystkie atrakcje w ramach wydarzenia jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!