OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionu lubelskiego

„Kierunek lubelskie krajobrazy”

Plakat informujący o ogólopolskim konkursie fotograficznym na najlepszą fotografię przyrodniczą z regionuy lubelskiego

Laureaci konkursu

Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także  inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs realizowany w czterech kategoriach:

  1. „Poleski Park Narodowy”
  2. „Roztoczański Park Narodowy”
  3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
  4. „Lubelskie pszczoły i pasieki”.

Konkurs ma charakter otwarty, może brać w nim udział każda zainteresowana osoba, która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią.

Uczestnik może zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych. Fotografie należy wykonać w dniach od 3 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r., a zgłosić do 7 września 2020 r. 

WYBRANE PRACE BĘDĄ PUBLIKOWANE NA INSTAGRAMIE „smakuj_lubelskie”.

Autorom najciekawszych prac w każdej z czterech kategorii konkursowych zostaną przyznane następujące nagrody:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł (x4),

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł (x4),

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł (x4),

Przewidziane są też NAGRODY SPECJALNE:

I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł,

II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł,

III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

O nagrody specjalne mogą również ubiegać się osoby, które nie zgłosiły fotografii do konkursu, ale które opublikowały je w dniach od 3 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. na swoim koncie Instagram z hasztagiem #kieruneklubelskiekrajobrazy.

ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU TUTAJ:

  • Elektroniczna karta zgłoszenia dla pozostałych uczestników – tu zgłosisz tylko uczestnictwo. Po jej wypełnieniu, doślij konkursowe fotografie na adres srodowisko@lubelskie.pl. Możesz je przesłać bezpośrednio na ww. adres jako załącznik do wiadomości e-mail bądź za pośrednictwem jednego z bezpłatnych serwisów, np. wetransfer.com, www.myairbridge.com itp.
  • Przed wysłaniem prac konkursowych (fotografii) zmień nazwę pliku: dsc09457-01.jpeg na PPN_Jan_Kowalski_1. Prace źle opisane nie będą oceniane. 

LUB PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE POCZTĄ TRADYCYJNĄ na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Pamiętaj, by do fotografii zapisanych na nośniku elektronicznym dołączyć koniecznie wypełnioną kartę zgłoszenia z oświadczeniami.

do-pobraniaDO POBRANIA

Kontakt w sprawie konkursu: tel. (81) 44 16 764, e-mail: srodowisko@lubelskie.pl.

Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (współorganizator) oraz partnerzy: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy, Wojewódzki Związek Pszczelarzy, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie, Roztoczański Związek Pszczelarzy w Tomaszowie Lubelskim,  Związek Pszczelarzy „Podlasie” w Białej Podlaskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „Polanka” w Pszczelej Woli, Lubelskie Stowarzyszenie „Pszczółka” w Lublinie.

Partnerami medialnymi w konkursie są: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna, Cudzechwalicie.com, TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Freee w Lublinie, Katolickie Radio Zamość.