Konkurs plastyczny „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”

Startujemy z trzecią edycją konkursu plastycznego pn. „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie straszne Ci rysowanie, malowanie, a przy okazji chcesz zdobyć atrakcyjne nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! 

Zasady są proste

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz czy wykleisz w formacie A4 lub A3 i pokażesz nam jak Twoimi oczami zmieniła się Twoja okolica dzięki środkom z Unii Europejskiej, a potem wyślesz nam swoją pracę konkursową. Technika jest dowolna, wszystko zależy od Twojej kreatywności.

Szczegółowe informacje

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z woj. lubelskiego w dwóch kategoriach wiekowych:

  • klasy I-IV,
  • klasy V-VIII.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Nagrodzimy tych, których prace będą najbardziej oryginalne i pomysłowe. Autorzy muszą też pamiętać, by ich dzieła były zgodne z tematyką konkursu. Jestem jednak przekonany, że z tym młodzi artyści nie będą mieli problemów. Niemal w każdej, najmniejszej nawet miejscowości łatwo znaleźć dowody na zaangażowanie unijnych pieniędzy w poprawę jakości naszego życia – informuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków związanych z Funduszami Europejskimi.

Wystarczy, że namalujesz, narysujesz, czy wykleisz w formacie A4 lub A3 i pokażesz nam jak Twoimi oczami zmieniła się Twoja okolica dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej – zachęca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Anna Brzyska.

Na prace czekamy do 30 czerwca 2022 r.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody IX edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

 

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Czekają atrakcyjne nagrody! 

do-pobraniaDO POBRANIA