Samodzielność energetyczna Gmin – konferencja

Informujemy , że w związku z rosnącym znaczeniem rozwoju lokalnych polityk energetycznych Związek Miast Polskich organizuje kolejne z cyklu seminariów Forum Rozwoju Lokalnego, poświęconych tej tematyce. Konferencja pt. „Samodzielność Energetyczna Gmin” odbędzie się 1 grudnia br. i rozpocznie się (online) o godz. 10.00.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do:

  • samorządowców odpowiedzialnych za gospodarkę komunalną, inwestycje, ochronę środowiska, finanse samorządowe;
  • szeroko pojętej branży komunalnej, energetycznej i ciepłowniczej;
  • instytucji zainteresowanych inwestycjami w ramach PPP czy w innej formule prawnej, przy wykorzystaniu majątku gmin.

W trakcie konferencji zostaną poruszone najistotniejsze tematy dotyczące efektywnego gospodarowania energią, korzyści i ograniczeń w użytkowaniu komunalnej floty wodorowej, sposobów wykorzystania zasobów komunalnych w celach energetycznych, inwestycji energetycznych z udziałem gmin, wykorzystania i modernizacji aktualnych źródeł energii oraz OZE jako drogi do samodzielności energetycznej samorządów.

Przypominamy, że cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. FRL to uruchomiona przez Związek Miast Polskich otwarta platforma samorządowo-rządowo-eksperckiej debaty oraz zintegrowany pakiet działań służących promocji podejścia oraz narzędzi zrównoważonego i endogennego rozwoju lokalnego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Pod linkami poniżej znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje.

Program 4. konferencji Samodzielność Energetyczna Gmin  (link otwiera się w nowym oknie)

Link do rejestracji na 4. konferencję Samodzielność Energetyczna Gmin (link otwiera się w nowym oknie)