Posłuchajmy o OZE w Finlandii – projekt AgroRES

20 października 2020 r. Rada Regionalna Północnej Karelii, będzie gospodarzem II  międzyregionalnego spotkania partnerów projektu AgroRES, którego partnerem jest także Województwo Lubelskie.

Ze względu na zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 spotkanie odbędzie się on-line, dzięki czemu mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani tematyką  inwestycji i projektów z dziedziny energii odnawialnej w sektorze rolnictwa i na obszarach wiejskich.

Spotkanie rozpocznie się prezentacją na temat działań strategicznych na rzecz energii odnawialnej w Północnej Karelii. Pierwsza część wydarzenia obejmie regionalne inwestycje w biomasowe instalacje realizowane przez spółdzielnię energetyczną Enon (ciepłownie na biomasę) oraz spółkę Biokymppi (biogazownia). Druga część przybliży projekty i działania współfinansowane przez UE ku wsparciu produkcji i wykorzystania energii odnawialnej, tj. centrum biogospodarki Park Energii Sirkkala, zarządzane przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Karelii. Na zakończenie spotkania odbędą się warsztaty prezentujące najlepsze dobre praktyki zidentyfikowane w ramach projektu AgroRES.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, w godzinach 9:00-13:30 (czasu CET). Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest na stronie projektu AgroRES.

By wziąć udział w spotkaniu należy jedynie zarejestrować się wypełniając krótki formularz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!