Co oferuje Amerykański Program Mentoringowy EducationUSA ?

Ambasada USA w Warszawie wraz z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta oferują program mentoringowy dla polskich uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia na uczelniach amerykańskich.

Jest to bezprecedensowy i prestiżowy program, w którym polscy i amerykańscy absolwenci amerykańskich uniwersytetów (w tym stypendyści Fulbrighta) będą wspierać radą tych, którzy dopiero przygotowują się do aplikowania. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań. Ich starsi koledzy i koleżanki, którzy z powodzeniem przeszli przez ten proces, pomogą im skompletować dokumenty oraz przesłać aplikację na wybrane uczelnie.

Program obejmuje również warsztaty prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady i Konsulatu USA oraz Komisji Fulbrighta.

Udział w programie jest bezpłatny. Ambasada zaprasza uczniów szkół średnich, którzy chcą podjąć studia undergraduate w USA w roku akademickim 2021-22.

Zgłoszenia należy składać na formularzu zamieszczonym na stronie EducationUSA do 17 listopada br.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje:

  • Comiesięczne wirtualne spotkania uczestników z doradcami, podczas których będą omawiane poszczególne etapy procesu rekrutacji na studia w USA;
  • Dwudniowe intensywne szkolenie w Warszawie;
  • Indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego na każdym etapie przygotowania aplikacji;
  • Warsztaty z wypełniania Common App, SAT, ACT, TOEFL i pisania esejów;
  • Materiały informacyjne, w tym podręczniki do nauki do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS;
  • Ponadto uczestnicy dostaną wsparcie indywidualnych Mentorów – polskich lub amerykańskich absolwentów uczelni amerykańskich – którzy podzielą się swoim doświadczeniem i poprowadzą ich przez proces ubiegania się o studia w USA.

Organizatorzy programu nie oferują wsparcia finansowego.Udział w programie nie jest gwarancją przyjęcia kandydata na wybraną uczelnię amerykańską. Początek programu to styczeń 2020 r.  zakończy się w maju 2021 r. Szczegóły Programu znajdziecie Państwo także na stronie Ambasady USA.