W dniu 2 czerwca w Lublinie odbędą się Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland Lublin 2021 Nowe Technologie.   

Głównym celem konkursu jest wyłonienie młodego mistrza fachu w 5 konkurencjach: mechatronika, cyberbezpieczeństwo, przemysł 4.0, robotyka, chmura obliczeniowa.

Zwycięstwo daje możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2022.  

Organizatorem eliminacji jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Lubelskim Centrum Innowacji i Technologii oraz Stowarzyszeniem Cyberbezpieczni. Patronat nad Wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju.

Preeliminacje ruszyły 22.03. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o nadsyłanie zgłoszeń zgodnie z regulaminami umieszczonymi na stronie eliminacji.

Jest to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych. Za ich przebieg odpowiada światowa organizacja WorldSkills promująca umiejętności zawodowe. Organizowanym konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs WorldSkills obywa się naprzemiennie co 2 lata z EuroSkills (odpowiednik konkursu WS na Europę). Udział w konkursach biorą najlepsi młodzi przedstawiciele w swojej branży. 

Eliminacje w Lublinie będą transmitowane online. Zachęcamy do oglądania relacji na żywo 2 czerwca na Facebooku UMWL.

Więcej informacji o eliminacjach.

Więcej informacji o organizacji WorldSkills Poland.

 

 

logo frse

logo LCIT

logo UMWL