Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 837 Piaski – Żółkiewka Wieś – Nielisz – Sitaniec oraz budowa nowego mostu w miejscowości Nielisz przez rzekę Wieprz były przedmiotem podpisanej dzisiaj umowy. Wartość robót to blisko 31,8 mln zł. W konferencji uczestniczyli marszałek Jarosław Stawiarski i wicemarszałek Piotr Breś.
Inwestycja obejmuje roboty polegające na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 837 na odcinku o długości ok. 1,5 km w miejscowości Nielisz wraz niezbędnymi robotami towarzyszącymi (w tym budowa nowego obiektu mostowego nad rzeką Wieprz o długości 71 metrów). Przewidywany termin zakończenia prac to 30 lipca 2027 r. Wykonawcą robót jest firma WOD-BUD Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o.o.
– Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Ten most i odcinek 1,5 km to początek wielkiej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 837, który zakłada kompletną przebudowę, czyli nowe korytowanie i nową podbudowę. Do końca roku projekt na remont DW 837 będzie przygotowany – powiedział marszałek Jarosław Stawiarski.
Nowy most zapewni wymagane światło przepływu dla wód rzeki Wieprz. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu na dojazdach do mostu (w obszarze istniejącego zespołu skrzyżowań w drogami powiatowymi) powstanie skrzyżowanie typu rondo o jednym pasie ruchu. Wraz z odcinkiem drogi wojewódzkiej przewiduje się rozbudowę dwóch odcinków dróg powiatowych oraz odcinka drogi gminnej. Rozbudowa ograniczy się wyłącznie do korekty przebiegu wlotów tych dróg do projektowanych skrzyżowań.
Układ drogowy na odcinku objętym rozbudową zostanie wyposażony w chodniki, chodnik wraz ze ścieżką rowerową lub co najmniej w jednostronną ścieżkę pieszo-rowerową.