img
25-09-2016
imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna

img

img
Przyszłość turystyki regionu lubelskiego
22-09-2016 r

Jaki będzie kierunek rozwoju turystyki w naszym województwie? Na to pytanie odpowiedź znajdzie się w nowym dokumencie strategicznym opracowywanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

» czytaj więcej
Wykopki w Muzeum Wsi Lubelskiej
22-09-2016 r

Kto w niedzielę 25 września odwiedzi lubelski Skansen, będzie miał okazję obejrzeć pokazy kopania ziemniaków przy użyciu motyk i kopaczki konnej i nie tylko, bo smakosze spróbują również kartoflanych specjałów.  podcieniu chałupy z Urzędowa prezentowane będą tradycyjne narzędzia i pojemniki do ręcznego zbioru ziemniaków. W chałupie z Niemiec odbywać się będzie sprzedaż tradycyjnych potraw z ziemniaków. Z myślą o dzieciach i rodzinach organizatorzy przygotowali zabawy plastyczne i quiz na tematy ziemniaczane. Po pracy trochę zabawy przy ognisku w wąwozie przy dworze z Żyrzyna i degustacja pieczonych ziemniaków.

» czytaj więcej
Święto Jesieni w Kazimierzu
22-09-2016 r

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, tradycyjnie, bo już po raz  osiemnasty, w pierwszą niedzielę jesieni, 25 września, zaprasza na imprezę plenerową, na której głównym bohaterem będą płody ziemi zebrane tego roku z pól i ogrodów. Święto Jesieni, nawiązujące do tradycji dożynek, jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami spiżarni, piwnic i spichlerzy. Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie Oddziału Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

» czytaj więcej
Spływ kajakowy z Olkiem Dobą
15-09-2016 r

W sobotę, 17 września Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Nad Wieprzem" zaprasza do Jaszczowa na zakończenie sezonu kajakowego. Gościem specjalnym będzie Aleksander Doba, pierwszy kajakarz w historii, który przepłynął samotnie Atlantyk. Podróżnik Roku 2015 National Geographic, w 2013 roku uhonorowany Super Kolosem - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce.

» czytaj więcej
Lubelskie w obiektywie po raz piąty
15-09-2016 r

 

Ogłaszamy piątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie" - na najciekawsze zdjęcia z Regionu Lubelskiego. Tematem konkursu jest wykonanie fotografii pokazujących niepowtarzalne piękno Regionu Lubelskiego, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki, zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie", w trzech różnych aspektach: Lubelskie NATURALNIE, AKTYWNIE i KULTUROWO.

» czytaj więcej
1 2 3 ... 120 121 122 Następna...
Galeria
Tytuł galerii Regionalne Otwarcie Sezonu Kajakowego 2016

WYDAWNICTWA TURYSTYCZNE:

     

     

     

Lista produktów tradycyjnych

logo_LROT

Lokalna Organizacja Turystyczna ZAMOŚĆ i ROZTOCZE

Centrum Promocji i Rozwoju Polesia Zachodniego

LOT Kraina Lessowych Wąwozów

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych

banerekRPN

link POT

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /