img
17-04-2014
imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna
img
img

Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof HETMAN

Ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2002 r. był zastępcą dyrektora, a od 2005 r. do 2007 r. dyrektorem Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. W grudniu 2007 r. objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, gdzie odpowiadał za sprawy związane z wdrażaniem Programu Rozwój Polski Wschodniej, programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT) i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w latach 2007-2013 oraz za koordynację wdrażania programów regionalnych. W 2010 został wybrany na prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie. Żonaty, dwie córki.

 

 

Krzysztof GrabczukWicemarszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof GRABCZUK 

W latach 2002–2006 prezydent Chełma. Od 2006 do 2007 roku członek Zarządu Województwa Lubelskiego, następnie do grudnia 2010 Marszałek Województwa. Wybrany z listy komitetu Platformy Obywatelskiej. Przedsiębiorca, nauczyciel, radny II i III kadencji Rady Miasta Chełm. Działacz sportowy, trener, sędzia, honorowy prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i sędzia honorowy Międzynarodowej Organizacji Zapaśniczej (FILA).
Doktor Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Absolwent AWF w Warszawie i Katowicach, a także podyplomowych studiów z zakresu zarządzania i administracji na UMCS w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studium menadżerskie i kurs dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Na zaproszenie amerykańskiego Departamentu Stanu odbył ponadto staż w USA w ramach rządowego programu International Visitor Leadership. Żonaty, żona Iwona, dwóch synów.

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Sławomir SOSNOWSKI

Urodzony w 1957 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy), a także podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej oraz menedżera oświaty w Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel i pedagog. W latach 1999-2003 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, a w okresie 2003-2006 był wicekuratorem oświaty w Lublinie. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od dwóch kadencji sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2005 r. został członkiem Zarządu Województwa. Od 2008 r. sprawuje funkcję Wicemarszałka Województwa.
Żonaty, czworo dzieci.

 

 


Jacek SobczakCzłonek Zarządu Województwa Lubelskiego
Jacek SOBCZAK

 

Urodzony w 1957 r. w Lublinie. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UMCS, wykładowca w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Radca prawny, od 1989 do 2006 r. prowadził kancelarię radcowską. Był także przedsiębiorcą. W latach 1994-2006 radny Rady Miasta Lublin (w latach 2002–2003 był jej wiceprzewodniczącym). Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego III i IV kadencji. Od 1 grudnia 2006 r. do 1 grudnia 2010 r. pełnił funkcję wicemarszałka województwa. Od 1980 roku jest członkiem NSZZ Solidarność, należy do Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ma dwoje dzieci.

 


Członek Zarządu Województwa Lubelskiego
Tomasz PĘKALSKI

Urodzony w 1956 r. w Biłgoraju.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach - specjalista chirurg. Absolwent Zarządzania i Organizacji Ochrony Zdrowia Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Radny miasta Tomaszów Lubelski, radny I kadencji Lubelskiego Sejmiku Wojewódzkiego, II i III kadencji Rady Powiatu Tomaszowa Lubelskiego.
Z-ca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, następnie dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. Od 2008 r. dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Od 1 grudnia 2010 r. członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Członek Platformy Obywatelskiej. Żona Zofia, lekarz sp. anestezjolog;  dwoje dzieci  Anna i Andrzej - studenci.

Konwent Marszałków Województw RP

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Spokojna 4, 20-074 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /