img
28-11-2014
imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna
img
img

 

Marszałek Województwa Lubelskiego
Sławomir SOSNOWSKI

Urodzony w 1957 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy), a także podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej oraz menedżera oświaty w Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel i pedagog. W latach 1999-2003 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, a w okresie 2003-2006 był wicekuratorem oświaty w Lublinie. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od dwóch kadencji sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2005 r. został członkiem Zarządu Województwa. Od 2008 r. do 24.06.2014 r. sprawował funkcję Wicemarszałka Województwa. Żonaty, czworo dzieci.

 

 

 

Krzysztof GrabczukWicemarszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof GRABCZUK 

W latach 2002–2006 prezydent Chełma. Od 2006 do 2007 roku członek Zarządu Województwa Lubelskiego, następnie do grudnia 2010 Marszałek Województwa. Wybrany z listy komitetu Platformy Obywatelskiej. Przedsiębiorca, nauczyciel, radny II i III kadencji Rady Miasta Chełm. Działacz sportowy, trener, sędzia, honorowy prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i sędzia honorowy Międzynarodowej Organizacji Zapaśniczej (FILA).
Doktor Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Absolwent AWF w Warszawie i Katowicach, a także podyplomowych studiów z zakresu zarządzania i administracji na UMCS w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studium menadżerskie i kurs dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Na zaproszenie amerykańskiego Departamentu Stanu odbył ponadto staż w USA w ramach rządowego programu International Visitor Leadership. Żonaty, żona Iwona, dwóch synów.  


Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Michał CHOLEWA 

Urodzony w 1977 roku w Świdniku. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także studiów podyplomowych w zakresie zarządzania w administracji i samorządzie terytorialnym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz nadzoru, kontroli i audytu wewnętrznego w gospodarce i administracji w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W latach 2002-2006 radny Rady Miasta Piaski, przewodniczący Komisji Planowania Finansów i Promocji Gminy Piaski. W 2006 roku objął funkcję zastępcy burmistrza Piask. Od 24 czerwca 2014 roku Wicemarszałek Województwa Lubelskiego. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Żonaty, ma dwoje dzieci.

 

 


Jacek SobczakCzłonek Zarządu Województwa Lubelskiego
Jacek SOBCZAK

 

Urodzony w 1957 r. w Lublinie. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UMCS, wykładowca w Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Radca prawny, od 1989 do 2006 r. prowadził kancelarię radcowską. Był także przedsiębiorcą. W latach 1994-2006 radny Rady Miasta Lublin (w latach 2002–2003 był jej wiceprzewodniczącym). Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego III i IV kadencji. Od 1 grudnia 2006 r. do 1 grudnia 2010 r. pełnił funkcję wicemarszałka województwa. Od 1980 roku jest członkiem NSZZ Solidarność, należy do Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ma dwoje dzieci.

 


Członek Zarządu Województwa Lubelskiego
Tomasz PĘKALSKI

Urodzony w 1956 r. w Biłgoraju.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach - specjalista chirurg. Absolwent Zarządzania i Organizacji Ochrony Zdrowia Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Radny miasta Tomaszów Lubelski, radny I kadencji Lubelskiego Sejmiku Wojewódzkiego, II i III kadencji Rady Powiatu Tomaszowa Lubelskiego.
Z-ca dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, następnie dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu. Od 2008 r. dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Od 1 grudnia 2010 r. członek Zarządu Województwa Lubelskiego. Członek Platformy Obywatelskiej. Żona Zofia, lekarz sp. anestezjolog;  dwoje dzieci  Anna i Andrzej - studenci.

Konwent Marszałków Województw RP

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Spokojna 4, 20-074 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /