img
02-03-2015
imieniny: Halszki, Heleny, Karola
zmień rozmiar czcionki A A A
img
Lubelskie Strona główna
img
img

 

Marszałek Województwa Lubelskiego
Sławomir SOSNOWSKI

Urodzony w 1957 r. w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy), a także podyplomowych studiów w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Białej Podlaskiej oraz menedżera oświaty w Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel i pedagog. W latach 1999-2003 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej, a w okresie 2003-2006 był wicekuratorem oświaty w Lublinie. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od dwóch kadencji sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2005 r. został członkiem Zarządu Województwa. Od 2008 r. do 24.06.2014 r. sprawował funkcję Wicemarszałka Województwa. Żonaty, czworo dzieci.

 

 

 

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof GRABCZUK 

W latach 2002–2006 prezydent Chełma. Od 2006 do 2007 roku członek Zarządu Województwa Lubelskiego, następnie do grudnia 2010 Marszałek Województwa. Wybrany z listy komitetu Platformy Obywatelskiej. Przedsiębiorca, nauczyciel, radny II i III kadencji Rady Miasta Chełm. Działacz sportowy, trener, sędzia, honorowy prezes Polskiego Związku Zapaśniczego i sędzia honorowy Międzynarodowej Organizacji Zapaśniczej (FILA).
Doktor Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Absolwent AWF w Warszawie i Katowicach, a także podyplomowych studiów z zakresu zarządzania i administracji na UMCS w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studium menadżerskie i kurs dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Na zaproszenie amerykańskiego Departamentu Stanu odbył ponadto staż w USA w ramach rządowego programu International Visitor Leadership. Żonaty, żona Iwona, dwóch synów.  


Wicemarszałek Województwa Lubelskiego
Artur WALASEK 

Urodzony w 1971 roku w Rykach. Absolwent Akademii podlaskiej w Siedlcach na specjalności agrobiznes, a także studiów podyplomowych  z administracji i zarządzania na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie  i  zarządzania w oświacie w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie, zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Rozpoczął studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Artur Walasek rozpoczął swoją drogę zawodową od stanowiska referenta w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. Po kliku miesiącach trafił do Oddziału Oświaty Rolniczej w Wydziale Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W 1999 roku w związku z reformą samorządową i przekazaniem nadzoru nad szkołami do powiatów, został przeniesiony do Starostwa Lubelskiego, gdzie został kierownikiem Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia i Kultury.
W 2001 roku został powołany na sekretarza Powiatu Lubelskiego. Od 2005 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego,  a w 2010 roku objął stanowisko sekretarza Województwa Lubelskiego.
Razem z żoną i synem mieszka w Żabiej Woli.  

 


Członek Zarządu Województwa Lubelskiego
Paweł NAKONIECZNY

Urodzony w 1964 w Puławach.  Absolwent  Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A.J. Czartoryskiego.  W 1990 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując tytuł magistra prawa. Uczestnik działań opozycyjnych w PRL. Organizator niezależnego ruchu harcerskiego w liceum i współpracownik  Niezależnego Zrzeszenia Studentów na uczelni. W latach 1993-2010 doradca podatkowy we własnej kancelarii prawno-podatkowej. Działalność samorządową rozpoczął w 2002 roku zostając radnym i przewodniczącym Rady Powiatu Puławskiego, ponownie wybrany na następną kadencję na lata 2006-2010. Kolejna kadencja to oprócz obecności w Radzie Powiatu praca na stanowisku wicestarosty Powiatu Puławskiego. Jako wicestarosta odpowiedzialny był za realizację zadań oświatowych w powiecie oraz nadzór nad wydziałami geodezji i nieruchomości.  W latach 1988-2006 członek Unii Polityki Realnej. Od 2010 jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ma 3 dzieci, Agatę, Michała i Jana.

 

 


Członek Zarządu Województwa Lubelskiego
Arkadiusz BRATKOWSKI

Urodzony w 1959 r. w Hrubieszowie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (filia w Rzeszowie), a także studiów podyplomowych  w zakresie zdrowia publicznego - zarządzania i ekonomiki w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Ukończył również kurs dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel i pedagog. W latach 1993-1995 pracował w kancelarii Senatu. W latach 1997-1998 pełnił funkcję przewodniczącego sejmiku samorządowego województwa zamojskiego.  W latach 1998-2001 piastował urząd marszałka województwa lubelskiego,  zasiadając  też w sejmiku. Od 2001 poseł na Sejm IV kadencji. Od listopada 2006 radny sejmiku województwa lubelskiego, a od 28 stycznia 2008 członek zarządu województwa. W  2010 uzyskał reelekcję w wyborach do sejmiku i  został jego przewodniczącym. W grudniu 2011 objął mandat eurodeputowanego przypadający Polsce w wyniku wejścia w życie traktatu lizbońskiego. W 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  Żonaty, dwoje dzieci.

Konwent Marszałków Województw RP

imgUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie

ul. Spokojna 4, 20-074 Lublin, tel. 81 44 16 600, faks 81 44 16 602
Redakcja serwisu - Departament Promocji i Turystyki UMWL 
/ Informacje o plikach cookies /