Jesteśmy na półmetku konkursowych zmagań Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Kobieta Przedsiębiorcza Regionalnie z Ewą Wachowicz”. Konkurs ten jest kontynuacją cieszących się ogromną popularnością konkursów „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, „Kobieta Przedsiębiorcza”, „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko” oraz „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Wege”.

21 czerwca – Radzyń Podlaski

W niedzielę 21 czerwca w Radzyniu Podlaskim spotkały się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego oraz radzyńskiego. Komisja konkursowa nagrodziła potrawy przygotowane z miejscowych produktów i w najwyższym stopniu nawiązujące do lokalnej tradycji kulinarnej. Gości przywitał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Jarosław Kwasek.

Nagrody w powiecie bialskim:

  • I miejsce – KGW „Mazurki” w Huszczy Pierwszej za Leśne gołąbki w winno-cebulowym sosie
  • II miejsce – KGW „Janeczki” w Janowie Podlaskim za Zupę Kapłun Dziadowa
  • III miejsce – KGW w Rossoszu za Pierogi z kaszą gryczaną, twarogiem i kiszoną kapustą

Wyróżnienia:

  • KGW „Babeczki z wioseczki Łuki” za Kartacze z mięsem
  • KGW Choroszczynka za Herbatkę fermentowaną z czeremchy
  • KGW w Bokince Królewskiej za Struclę z owoców z kompotu z suszu

Nagrody w powiecie łukowskim:

  • I miejsce – KGiGW w Kownatkach za Wodę śledziową
  • II miejsce – KGW w Kamieniu za Podcos
  • III miejsce – KGW Wola Okrzejska za Gęś po dworsku

Wyróżnienia:

  • KGW „Turczanki” w Turcu za Skarby leśne zamknięte w słoiku
  • KGW w Krynce za Gołąbki z kaszą gryczaną
  • KGW w Krzywdzie za Pierogi z pieczoną dynią i twarogiem
  • KGW w Jeleńcu za Zupę tradycji staropolskiej z perłami mącznymi i aromatycznym akcentem skwarkowym

Nagrody w powiecie parczewskim:

  • I miejsce – KGW w Podedwórzu za Ogolonego szczupaka na wodach Zielawy
  • II miejsce – KGW w Wierzbówce za Kwasówkę wigilijną
  • III miejsce – KGW w Tyśmienicy za Prażuchę z chołojcem

Wyróżnienia:

  • KGW w Jabłoniu za Niedzielną zupę Mariana
  • KGW „Drużyna sprzed olszyny” w Kudrach za Pajdę chleba smażonego z kraszoną łobodą i kozim serem

Nagrody w powiecie radzyńskim:

  • I miejsce – KGW w Wygnance za Słoninę wiejską w zalewie octowej z cebulką
  • II miejsce – KGW Domaszewnica za Swojski smalec
  • III miejsce – KGW w Wierzchowinach „Gmina Ulan-Majorat” za Parowańce z soczewicą i kaszą gryczaną

Wyróżnienia:

  • KGW „Kalina” w Lisiowólce za Kiełbasę słoikową
  • KGW „Super Gospodynie” w Ostrówkach za Zimne nóżki
  • KGW Sętki za Marchwiaki

Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

galeriaGALERIA