Jesteśmy na półmetku konkursowych zmagań Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą „Kobieta Przedsiębiorcza Regionalnie z Ewą Wachowicz”. Konkurs ten jest kontynuacją cieszących się ogromną popularnością konkursów „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, „Kobieta Przedsiębiorcza”, „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Eko” oraz „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu Wege”.
21 czerwca – Radzyń Podlaski
W niedzielę 21 czerwca w Radzyniu Podlaskim spotkały się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego oraz radzyńskiego. Komisja konkursowa nagrodziła potrawy przygotowane z miejscowych produktów i w najwyższym stopniu nawiązujące do lokalnej tradycji kulinarnej. Gości przywitał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Jarosław Kwasek.
Nagrody w powiecie bialskim:
- I miejsce – KGW „Mazurki” w Huszczy Pierwszej za Leśne gołąbki w winno-cebulowym sosie
- II miejsce – KGW „Janeczki” w Janowie Podlaskim za Zupę Kapłun Dziadowa
- III miejsce – KGW w Rossoszu za Pierogi z kaszą gryczaną, twarogiem i kiszoną kapustą
Wyróżnienia:
- KGW „Babeczki z wioseczki Łuki” za Kartacze z mięsem
- KGW Choroszczynka za Herbatkę fermentowaną z czeremchy
- KGW w Bokince Królewskiej za Struclę z owoców z kompotu z suszu
Nagrody w powiecie łukowskim:
- I miejsce – KGiGW w Kownatkach za Wodę śledziową
- II miejsce – KGW w Kamieniu za Podcos
- III miejsce – KGW Wola Okrzejska za Gęś po dworsku
Wyróżnienia:
- KGW „Turczanki” w Turcu za Skarby leśne zamknięte w słoiku
- KGW w Krynce za Gołąbki z kaszą gryczaną
- KGW w Krzywdzie za Pierogi z pieczoną dynią i twarogiem
- KGW w Jeleńcu za Zupę tradycji staropolskiej z perłami mącznymi i aromatycznym akcentem skwarkowym
Nagrody w powiecie parczewskim:
- I miejsce – KGW w Podedwórzu za Ogolonego szczupaka na wodach Zielawy
- II miejsce – KGW w Wierzbówce za Kwasówkę wigilijną
- III miejsce – KGW w Tyśmienicy za Prażuchę z chołojcem
Wyróżnienia:
- KGW w Jabłoniu za Niedzielną zupę Mariana
- KGW „Drużyna sprzed olszyny” w Kudrach za Pajdę chleba smażonego z kraszoną łobodą i kozim serem
Nagrody w powiecie radzyńskim:
- I miejsce – KGW w Wygnance za Słoninę wiejską w zalewie octowej z cebulką
- II miejsce – KGW Domaszewnica za Swojski smalec
- III miejsce – KGW w Wierzchowinach „Gmina Ulan-Majorat” za Parowańce z soczewicą i kaszą gryczaną
Wyróżnienia:
- KGW „Kalina” w Lisiowólce za Kiełbasę słoikową
- KGW „Super Gospodynie” w Ostrówkach za Zimne nóżki
- KGW Sętki za Marchwiaki
Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.













Oficjalny portal województwa lubelskiego prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego