Kolejna szansa dla lubelskich producentów tradycyjnej żywności

Przed nami XVIII finał wojewódzki konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionu” (NKD), który w tym roku towarzyszyć będzie balonowym mistrzostwom świata 11 sierpnia w Nałęczowie. To doskonała okazja dla wytwórców regionalnych produktów i potraw tradycyjnych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów. Zapraszamy do uczestnictwa zarówno w konkursie, jak i organizowanym równolegle kiermaszu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Organizatorem finału jest tradycyjnie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (UMWL) oraz Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, którym w tym roku partneruje Urząd Miejski w Nałęczowie. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach:  najlepszy lokalny i tradycyjny produkt żywnościowy oraz najlepsza regionalna i tradycyjna potrawa kuchni polskiej, reprezentowana w ofercie placówek gastronomicznych wykorzystujących lokalne i tradycyjne produkty żywnościowe. Podstawowym kryterium udziału w części gastronomicznej jest przygotowanie dania z wykorzystaniem produktów związanych z naszym regionem i stanowiących element składowy przygotowanej potrawy.

Wytypowani uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować zgłoszone dania i produkty, które oceni komisja konkursowa. Wszystkim wystawcom zostaną udostępnione namiot oraz stoły do przygotowania i prezentacji wyrobów. Kuchenki gazowe do podgrzania potraw należy zabezpieczyć we własnym zakresie.

Prosimy o zgłaszanie produktów charakterystycznych dla obszaru ich pochodzenia. W przypadku zgłoszenia dużej liczby produktów, organizator zastrzega sobie prawo do ich selekcji.

Dla zwycięzców NKD przewidziane są cenne nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy. Laureaci wyłonieni w szesnastu finałach regionalnych będą mogli ubiegać się o statuetkę „Perły 2018”, która zostanie wręczona podczas wielkiego ogólnopolskiego finału połączonego z prezentacją produktów i regionów.

Zgłoszenie udziału prosimy przesyłać na załączonym formularzu do 27 lipca br.:

  • e-mailem na skrzynkę pocztową: rafal.serej@lubelskie.pl
  • lub pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Departament Rolnictwa i Środowiska, ul. A. Grottgera 4, 20-029 Lublin.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela p. Rafał Serej z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL – nr (81) 44 16 538, e-mail: rafal.serej@lubelskie.pl.

do-pobraniaDO POBRANIA

Kategoria: produkt

Kategoria: potrawa