„Kryteria ESG i raportowanie zrównoważonego rozwoju dla przemysłu kosmetycznego” – zapraszamy na bezpłatny webinar w ramach projektu ACTT4Cosmetics!

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz pozostali partnerzy projektu ACTT4Cosmetics zapraszają we wtorek, 5 marca o godzinie 17:00 na pierwszą, bezpłatną sesję szkoleniową on-line dla przemysłu kosmetycznego. Temat webinaru – „Kryteria ESG i raportowanie zrównoważonego rozwoju dla przemysłu kosmetycznego” – został zidentyfikowany jako jeden z priorytetowych dla branży kosmetycznej w Europie.

O czym będziemy rozmawiać?

Raportowanie w zakresie środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG), ang. Environmental, Social, and Governance reporting, staje się coraz ważniejsze w różnych branżach, w tym w branży kosmetycznej. Konsumenci coraz częściej biorą pod uwagę czynniki ESG podczas podejmowania decyzji zakupowych, a inwestorzy uwzględniają wskaźniki ESG w swojej ocenie spółek. W rezultacie raportowanie ESG stało się strategicznym elementem dla przedsiębiorstw z branży kosmetycznej, którego celem jest wykazanie zaangażowania w zrównoważony rozwój i odpowiedzialne praktyki biznesowe.

Dlaczego warto wziąć udział?

Unia Europejska aktywnie pracuje nad wdrożeniem obowiązków sprawozdawczych w zakresie zrównoważonego rozwoju dla przedsiębiorstw w ramach Europejskiego Zielonego Ładu i Agendy na rzecz Zrównoważonego Finansowania (ang. Sustainable Finance Agenda). Celem dyrektywy UE w sprawie sprawozdawczości dotyczącej zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw jest stworzenie standardowych i spójnych ram sprawozdawczości na temat czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Oczekuje się, że to ustawodawstwo będzie miało ogromny wpływ na działania sprawozdawcze we wszystkich łańcuchach wartości. Zwiększy to odpowiedzialność firmy, zapobiegnie rozbieżnym standardom zrównoważonego rozwoju i ułatwi przejście na zrównoważoną gospodarkę.

 Formularz zgłoszeniowy na webinar „Kryteria ESG i raportowanie zrównoważonego rozwoju dla przemysłu kosmetycznego” (link otwiera się w nowym oknie) 

Więcej informacji o projekcie uzyskać można w Biurze Projektów Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (adres mailowy do korespondencji bpm@up.lublin.pl)

                  Grafika w języku angielskim zapraszająca do uczestnictwa w webinarze 

Flaga UE i napis Finansowane przez Unię Europejską

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub EISMEA. Unia Europejska ani EISMEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.