Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zakupił nowoczesny histeroskopowy system do usuwania tkanek wewnątrzmacicznych. Jest to pierwsza tego typu instalacja w szpitalu po wschodniej stronie Wisły.

Histeroskop służy do usuwania szerokiego zakresu nieprawidłowości wewnątrzmacicznych. Obejmuje on zaawansowane zarządzanie płynami, skuteczne wycinanie i przechwytywanie tkanek, a także narzędzia do usuwania patologicznych zmian w obrębie jamy macicy. System jest przeznaczony jest do wizualnego rozszerzania i usuwania pozostałości tkanek ciążowych oraz usuwania mięśniaków i polipów.

Ten nowoczesny histeroskop wprowadza w naszym Szpitalu nowy standard w zakresie wysokiej jakości usuwania tkanek. Umożliwia on leczenie szerokiego spektrum nieprawidłowości za pomocą jednego, wysoce wydajnego rozwiązania. Jego użytkowanie służy przede wszystkim zdrowiu i zwiększeniu komfortu naszych pacjentek. W krótszym czasie wracają one do normalnego funkcjonowania. Podczas zabiegu sprzęt nie narusza struktur macicy. Dodatkowo, dzięki określonej konstrukcji mechanicznej, eliminuje on ryzyko powstawania blizn. Narzędzie jest wprowadzane jednorazowo, tym samym ograniczona zostaje liczba etapów zabiegu mówi prof. dr hab. n. med. Konrad Futyma, kierownik Oddziału Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Nowy system minimalizuje efekt przemieszczania się resekowanej tkanki w jamie macicy, co pomaga lekarzowi w utrzymaniu wyraźnie widocznego pola operacyjnego. Dzięki opatentowanej funkcji kontroli odsysania ograniczona jest również utrata płynów. W przypadku pozostałości tkanek ciążowych system minimalizuje uszkodzenia śluzówki macicy, usuwając je przy bezpośredniej wizualizacji i przechwytując tkankę do badania histologicznego.

Zakup tego histeroskopu to kolejny krok naszego Szpitala w kierunku zapewnienia pacjentkom dostępu do najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod leczenia. Ta inwestycja znacznie poszerzy zakres świadczonych usług ginekologicznych, oferując pacjentkom z regionu i spoza niego dostęp do najwyższej klasy opieki medycznejmówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

galeriaGALERIA