„Z podwórka na boisko” – mecz w Starym Bazanowie

Na boisku przy Szkole Podstawowej w Starym Bazanowie odbył się nietypowy mecz piłkarski, który rozegrali uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej wspierani przez zawodników Klubu Sportowego Chełmianka Chełm, oraz Członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego reprezentowani przez wicemarszałka Michała Mulawę i członka zarządu Sebastiana Trojaka wraz z pracownikami z Departamentu Rolnictwa UMWL.

„Z podwórka na boisko” to akcja UMWL, która ma na celu propagowanie sportowego trybu życia, wyrównanie szans na lepszy start dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich, oraz promocję obiektów sportowych finansowanych ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dotychczas na budowę, rozbudowę oraz rozwój boisk i infrastruktury rekreacyjnej przeznaczono ponad 4 mln zł. Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego w Starym Bazanowie to blisko 505 tys. zł.

Mecz miał dwie połowy po 30 minut. Dla zawodników zwycięskiej drużyny przewidziano nagrody, tj. puchar i medale oraz zestaw: torba sportowa, ręcznik z mikrofibry, bidon, piłka nożna. 

Wynik meczu to 10:5 dla uczniów SP w Starym Bazanowie.

galeriaGALERIA