Wizyta wietnamskiej delegacji

Wietnamska delegacja przedsiębiorców i administracji z prowincji Ha Tinh gości w naszym województwie. Podczas dwudniowego pobytu delegaci wezmą udział m.in. w wizytach studyjnych i seminariach.

 Liczna reprezentacja wietnamskiej delegacji przyjechała do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego aby rozmawiać o możliwej współpracy z naszym regionem. Wietnam jest jednym z pięciu perspektywicznych rynków wybranych przez Ministerstwo Rozwoju, na których przez najbliższe trzy lata realizowane będą programy promocji.

 Spotkanie uroczyście otworzył Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski.

Bardzo cieszę się z takich spotkań. Wietnamski rynek stale się rozwija, przyciągając kolejnych inwestorów. Prowadząc politykę zagraniczną nie należy skupiać się tylko na osiągniętych już celach. Należy szukać nowych możliwości i partnerów biznesowych. Województwo lubelskie rozważa wiele propozycji i wybiera te, które będą korzystne dla naszego regionu. Mam nadzieje, że dzisiejsza wizyta gości z Wietnamu nie będzie ostatnią w naszym województwie i pozytywnie wpłynie na dalszą współpracę.

Delegacja wietnamskich przedsiębiorców i administracji weźmie udział w wizytach studyjnych, seminariach oraz spotkaniach B2B. Goście będą również rozmawiać o współpracy gospodarczej pomiędzy województwem lubelskim a Wietnamem w sektorze handlowym, spożywczym, medycznym czy budowlanym.