Szczypiornistki MKS Perła z wizytą u Marszałka!

Szczypiornistki MKS Perła Lublin sezon 2017/18 zakończyły z aż trzema trofeami. Po tym, jak na początku maja, na kilka kolejek przed zakończeniem ligowych rozgrywek zapewniły sobie 20. w historii tytuł mistrzyń kraju, 12 maja w Kaliszu sięgnęły po Puchar Polski, a dzień później, w wypełnionej po brzegi hali Globus wywalczyły EHF Challenge Cup!

Weekend 13-14 maja 2018 będzie pamiętany przez lubelskich kibiców przez lata. Pierwszego dnia „Perełki” w finałowym meczu Pucharu Polski, rozgrywanym w Kaliszu pokonały 34:25 Pogoń Szczecin i po sześcioletniej przerwie, po raz 11. w klubowej historii, zdobyły to cenne trofeum.

Z kolei w niedzielny wieczór (13 maja) podopieczne trenera Roberta Lisa w rewanżowym meczu finału EHF Challenge Cup zwyciężyły 27:23 Rocasa Grand Canaria. A że pierwsze spotkanie rozegrane tydzień wcześniej na Wyspach Kanaryjskich zakończyło się remisem, po meczu lublinianki mogły cieszyć się wraz z kibicami z wygrania EHF Challenge Cup!

Po raz drugi w historii zespół z Lublina, wspierany przez Samorząd Województwa Lubelskiego (zawodniczki grają w koszulkach z logo Lubelskie Smakuj życie!), wywalczył europejskie trofeum! Wcześniej, w 2001 roku nie było mocnych na MKS Montex w Pucharze EHF.

Aby podziękować za dotychczasowe sukcesy, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski spotkał się ze szczypiornistkami MKS Perła Lublin. Piłkarki ręczne za wybitne osiągnięcia sportowe oraz wkład w lubelski sport, otrzymały medal pamiątkowy z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kwiaty oraz dyplomy.  

galeriaGALERIA