Sympozjum gospodarcze „Polska-Armenia”

Sympozjum gospodarcze „Polska-Armenia” zorganizowane przez Unię Szefów Firm Zamojszczyzny odbyło się 6 maja 2016 roku w Zamościu. Do miasta przybyła kilkunastoosobowa delegacja przedsiębiorców i samorządowców z Armenii, na której czele stanął Edgar Ghazaryan, ambasador Armenii w Polsce. Województwo lubelskie reprezentował na spotkaniu członek zarządu Arkadiusz Bratkowski.

Uczestnicy spotkania omawiali warunki współpracy zamojskich przedsiębiorców z podmiotami z Armenii. Do inwestowania w Zamościu przekonywał Andrzej Zastąpiło, zastępca prezydenta miasta oraz Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych zamojskiego magistratu.

Spotkanie było również okazją do przedstawienia gościom potencjału gospodarczego województwa lubelskiego, o którym opowiadali członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski oraz Tadeusz Buczek z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Oprócz kontaktów gospodarczych obu krajom zależy również na rozwoju relacji kulturalnych, więc podczas wizyty przedstawiono wiele płaszczyzn, na których Polska i Armenia może nawiązać współpracę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.