V edycja Samorządowego Kongresu Trójmorza oraz Forum Gospodarcze odbędzie się w dniach 12-13 marca 2025 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Samorządowy Kongres Trójmorza to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych współpracy samorządowej skupiającej przedstawicieli administracji rządoweji samorządowej, sektora nauki i biznesu z państw Inicjatywy Trójmorza. Ta oddolna inicjatywa, uzupełniająca format prezydencki, sprzyja wymianie poglądów,…

czytaj więcej

Konsorcjum projektu ACTT4Cosmetics, którego członkiem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, zaprasza firmy – przedstawicieli branży kosmetycznej w Europie, do udziału w badaniu ankietowym. Woda to cenny zasób naturalny, który staje się coraz rzadszy z powodu wzrostu populacji, zanieczyszczenia, urbanizacji, rozwoju gospodarczego i zmian klimatycznych. Sektor kosmetyczny jest od niej silnie uzależniony – to podstawowy składnik…

czytaj więcej

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wraz z partnerami projektu ACTT4Cosmetics zaprasza na kolejną, bezpłatną sesję szkoleniową online, która odbędzie się w środę, 12 marca, o godzinie 17:00. Tematem webinaru będzie „Personalizacja i sztuczna inteligencja w kosmetyce”. Niezależnie od tego, czy pracujesz w branży kosmetycznej, zajmujesz się badaniami nad sztuczną inteligencją, czy po prostu jesteś ciekawy przyszłości…

czytaj więcej

Komisja Europejska ogłosiła 29 stycznia tego roku Komunikat „A Competitiveness Compass for the EU”, zwany Kompasem konkurencyjności. Zwiera on szereg inicjatyw w obszarze innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Zakłada on także opracowanie do końca I połowy br. unijnej strategii dla start-upów i scale-upów, która ma stanowić również podwaliny do późniejszych prac nad przyjęciem European Innovation Act.…

czytaj więcej

W dniu 11 lutego 2025 roku ponad 40 przedstawicieli Instytucji Otoczenia Biznesu z Województwa Lubelskiego, uczestniczyło w spotkaniu informacyjnym dotyczącym współpracy gospodarczej oraz narzędzi wspierających lubelskich przedsiębiorców w zwiększaniu ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym. Organizatorem spotkania był Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. W spotkaniu wziął udział Członek Zarządu Województwa Lubelskiego dr hab.…

czytaj więcej

Ruszyła XXVI edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez PARP! To prestiżowa szansa na wyróżnienie nowatorskich produktów i technologii, które mają potencjał podbić krajowy i międzynarodowy rynek. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe – 100 tys. zł dla najlepszych projektów oraz 25 tys. zł dla wyróżnionych. Kapituła doceni innowacyjność, użyteczność oraz wpływ na gospodarkę i środowisko.…

czytaj więcej

W dniu 29 stycznia 2025 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyło się pierwsze regionalne spotkanie grupy interesariuszy projektu COEUS (COrporate digital responsibility skills in central EUropean Smart specialisation). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni wyższych: Politechniki Lubelskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, w tym Centrum Sztucznej…

czytaj więcej

Konsorcjum projektu ACTT4Cosmetics, którego członkiem jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, zaprasza firmy – przedstawicieli branży kosmetycznej w Europie, do udziału w badaniu ankietowym. Zrównoważony rozwój w pakowaniu kosmetyków jest aktualnie ważniejszy niż kiedykolwiek. Z tego powodu niezwykle ważna jest popularyzacja, jak i wdrażanie zasad 3R (Reduce, Reuse, Recycle). Krótka, ale ważna ankieta ma na celu…

czytaj więcej

Program Seedbed Incubator jest realizowany przez EIT Food, konsorcjum składające się 233 partnerów: przedsiębiorstw, ośrodków badawczych oraz uniwersytetów. EIT Food jest największą europejską społecznością w obszarze rolno-spożywczym, realizującą programy wsparcia innowacji dla sektora żywnościowego w Europie. Działania EIT Food są finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Horyzont Europa. Program EIT Food Seedbed Incubator…

czytaj więcej

W ramach projektu „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” zachęcamy przedsiębiorców z Polski Wschodniej do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie wprowadzania zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w swoich firmach. Dzięki wiedzy ekspertów z dziedziny GOZ oraz prawa, analizy finansowej i rozwoju biznesu, transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju może być nie tylko łatwiejsza, ale i bardziej…

czytaj więcej

W dniu 9 stycznia w siedzibie Departamentu Gospodarki UMWL w Lublinie w odbyło się spotkanie robocze w ramach prowadzonego procesu przedsiębiorczego odkrywania z przedstawicielami Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Ze strony gości w spotkaniu udział wzięli: Pan Mirosław Korzeniowski, przedstawiciel Stowarzyszenia AGROEKOTON, koordynatora Klastra Ogrodnictwo Przyszłości oraz reprezentanci Grupy Polskie Jagody i firmy Horti Team sp. z…

czytaj więcej

W dniu 10 grudnia 2024 r. miała miejsce wizyta studyjna w siedzibie firm C2C Sp. z o.o. oraz Green Lanes S.A. Podczas wizyty zapoznano się z działalnością i procesem produkcyjnym wyżej wymienionych firm w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego tj. produkcji ekologicznych i biodegradowalnych opakowań oraz innowacyjnych produktów pochodzenia roślinnego. W trakcie spotkania zaprezentowany został również…

czytaj więcej