Poznaj lubelskie parki krajobrazowe i wygraj atrakcyjne nagrody!

Kochasz przyrodę? Szukasz wyjątkowych miejsc? Interesują Cię stare kościoły, wiatraki czy kapliczki? Lubisz robić zdjęcia i filmy? Jeśli w każdym przypadku Twoja odpowiedź jest twierdząca, to weź udział w konkursie fotograficzno-filmowym „Cztery pory roku w lubelskich parkach krajobrazowych” pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Organizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych konkurs ma charakter otwarty, może brać w nim udział każda zainteresowana osoba, która profesjonalnie lub amatorsko zajmuje się fotografią oraz filmem przyrodniczym. Zadaniem uczestnika konkursu jest ukazanie w oryginalny, niebanalny sposób najciekawszych pod względem przyrodniczym oraz krajobrazowym miejsc znajdujących się na terenie lubelskich parków krajobrazowych. Fotografie oraz filmy oprócz krajobrazów mogą przedstawiać florę i faunę oraz obiekty kulturowe i historyczne.

Lubelskie parki krajobrazowe to niepowtarzalne krajobrazy, imponujące lessowe wąwozy oraz urzekające doliny rzeczne. W każdym z nich można znaleźć coś charakterystycznego i niepowtarzalnego. To doskonale miejsca dla osób poszukujących różnorodności i aktywnych form wypoczynku. W województwie lubelskim znajduje się 17 parków krajobrazowych (najwięcej w Polsce) o łącznej powierzchni ponad 241 tys. ha. To prawie 9,6% powierzchni naszego województwa!

Termin składania prac konkursowych upływa 31 października 2018 r.

do-pobraniaDO POBRANIA 

galeriaGALERIA