Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zrzesza wolontariuszy z całej Polski od 25 lat. Pomagać może każdy od instytucji publicznych po indywidualne osoby. Podczas akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe. Akcja potrwa do 31 grudnia.

Kto otrzyma pomoc? Będą to podopieczni domów dziecka, dzieci z rodzin wielodzietnych czy placówek szkolno-wychowawczych. Podczas akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa (mąka, cukier, kasze, makarony, herbaty, kawy, kakao, puszki), środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki.

W ramach akcji orgaznizowany jest także Mecz Słodkich Serc, który odbędzie się 5 grudnia w hali MOSiR. Zagrają TBV Start Lublin i Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Tradycyjnie biletem wstępu na mecz są słodycze, które dzięki szczodrości kibiców, sympatyków koszykówki oraz ludzi dobrej woli po meczu trafią do domów dziecka.

Zbiórki będą się odbywać w miastach i wioskach, czyli wszędzie tam, gdzie dzieci czekają na pomoc. Dary wydawane są przed Bożym Narodzeniem w ośrodkach pomocy społecznej. Dzięki temu każde dziecko ma szansę cieszyć się z nadchodzącej Gwiazdki.

Oficjalna strona akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę