W dniach 10-20 lipca odbyła się czwarta już edycja biegu Polish Run, jednocześnie po raz pierwszy w wyjątkowej zmienionej formule. „Run whenever and wherever you are” („Biegnij kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteś”) – to tegoroczna idea biegu (podyktowana obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19), która przeniosła rywalizację w wymiar wirtualny. Uczestnicy realizowali dystans 10 kilometrów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu oraz dniu.

Agnieszka Załoga – Przedstawiciel Biura Regionalnego Województwa Lubelskiego w Brukseli podsumowuje czwartą edycję biegu.

 „Czwarta edycja zawodów biegowych Polish Run zakończyła się sukcesem. Wydarzenie miało wymiar globalny, uczestnikami zawodów były osoby z różnych krajów, między innym: Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Francji, Norwegii, Szwecji  oraz oczywiście Polski, licznie reprezentowanej przez zawodników z województwa lubelskiego. Nowością była możliwość pokonania dystansu 10 km w dwóch etapach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt zajęcia pierwszego miejsca w kategorii ogólnej kobiet przez reprezentantkę regionu lubelskiego- Magdalenę Wójcicką.”

W biegu wzięło udział 168 mężczyzn i 111 kobiet. Na podium znaleźli się reprezentanci województwa lubelskiego.

Michał Orzeł – 3 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. (00:35:05)

Słotwińska Weronika – 2 miejsce w kategorii K-20. (00:52:12)

Magdalena Wójcicka – 1 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet (00:36:51)

Magdalena Wójcicka- zwyciężczyni klasyfikacji generalnej kobiet
Magdalena Wójcicka/zdj.prywatne

Magdalena Wójcicka o biegu i planach na kolejne starty:

„To był mój pierwszy sprawdzian/start w tym sezonie i rywalizacja w wyjątkowej formule, co wymagało dodatkowej mobilizacji. Z powodu pandemii została odwołana większość zawodów w których planowałam uczestniczyć. Wyczekiwanie i głód rywalizacji, związana z tym adrenalina startowa oraz zamysł biegu przełożyły się na dobry rezultat. Był to rodzaj treningu w wyższym zakresie i jeden z etapów przygotowań do królewskiego dystansu, czyli maratonu, w którym zdecydowanie czuję się najlepiej i wierzę, że jeszcze w tym roku będę mogła powalczyć o kolejną życiówkę. Start w Polish Run potwierdza, że przygotowania zmierzają w dobrym kierunku. Kolejna okazja do sprawdzenia formy już w sierpniu podczas 22. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Alpejskich w Ludwikowicach Kłodzkich.

To zwycięstwo jest dla mnie szczególnie ważne, bo ideą biegu jest promowanie polskości i Polski Wschodniej, w tym mojego rodzinnego województwa lubelskiego.

Dziękuję mojemu Trenerowi – Zbigniewowi Białemu za wymagający, a zarazem „mądry” i owocny trening z zachowaniem pełni sił i witalności. Czwartą edycję biegu Polish Run ukończyłam w słoneczne niedzielne popołudnie z wynikiem 00:36:51  na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. „

 

Pełna lista wyników.

Galeria zdjęć.

Zapraszamy na kolejne edycje biegu Polish Run.