Podsumowanie międzynarodowego turnieju piłkarskiego w Las Vegas

Siedemnastoosobowa reprezentacja naszego województwa w piłce nożnej chłopców (U-16) wróciła już z Nevady, w której rozgrywała Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Las Vegas „Mayors Cup International”. Marszałek Jarosław Stawiarski spotkał się dzisiaj z zawodnikami i trenerami, aby podsumować udział naszej drużyny w rozgrywkach.

Drużyna z województwa lubelskiego w dniach 29-30 października br. zagrała w Nevadzie 4 mecze. Nasi reprezentanci w swojej kategorii wiekowej osiągnęli ogromny sukces sportowy, zajmując 2. miejsce. Młodzi piłkarze reprezentujący barwy województwa lubelskiego byli jedyną drużyną z Polski, a także z Europy. W turnieju wzięły udział 434 zespoły m.in. z Brazylii, Kanady, Ekwadoru, Hondurasu, Meksyku oraz 16 stanów USA.

Gratuluję wam tego wyniku i tego, jak zaprezentowaliście nasz kraj na międzynarodowym turnieju. W sporcie trzeba podglądać inne zespoły, wymieniać się doświadczeniami, poczuć warunki, jakie panują w innych krajach. Dzisiaj bez doświadczenia wyjazdów zagranicznych nie ma szansy na dobrą grę w piłkę. Stąd ten wyjazd do Nevady, który miał pokazać naszym sportowcom realia poza Polską. Mam ogromną nadzieję, że to doświadczenie wpłynie na sukcesy w klubach, w których na co dzień gracie mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Faza grupowa – 29 października

Pierwsze spotkanie zawodnicy rozegrali z drużyną Las Vegas S.C. 07, wygrywając 1:0 po zaciętej rywalizacji trwającej do ostatnich minut meczu. Kolejnym rywalem naszych reprezentantów był zespół California Rush Soccer Club B07 HB, który również musiał uznać wyższość drużyny z Lubelskiego, ulegając mu 0:2.

Półfinał – 30 października

Reprezentacja naszego regionu rozegrała mecz półfinałowy z zespołem Sawtooth Premier Soccer Club FC Internacional pochodzący ze Stanu Idaho. Po świetnej grze piłkarze z Polski zwyciężyli z drużyną z USA 2:1. Zdobywcami bramek byli Michał Wachowicz i Szymon Małyska.

Finał – 30 października

W wielkim finale Las Vegas Mayor’s Cup w kategorii U-16 reprezentacja województwa lubelskiego uległa 1:2 faworyzowanej drużynie Las Vegas Downtown. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Jacka Fiedenia i Marcina Zakrzewskiego zdobył z rzutu karnego Michał Wachowicz.

W historii turnieju Mayors Cup International z polskich drużyn do finału dotarły jedynie Legia Warszawa i Wisła Kraków.

Wydarzenia towarzyszące

Konsul honorowy RP w Las Vegas John Petkus przygotował dodatkowy program kulturalny dla zawodników z Polski, który obejmował zwiedzanie Nevady. Zawodnicy mieli też okazję spotkać się z lokalną drużyną piłkarską z Las Vegas poza boiskiem oraz przedstawicielami lokalnego środowiska sportowego i pracownikami samorządowymi, aby wymienić się doświadczeniem związanym z funkcjonowaniem klubów sportowych.

galeriaGALERIA