Nasza targowa wiosna

Lubelskie, po niedawnym sukcesie na najważniejszych krajowych targach Tour Salon, kontynuuje turystyczną promocję regionu. W trzeci weekend marca zaprezentujemy się na wystawie w Łodzi, na przełomie marca i kwietnia w Katowicach, a tuż po Wielkanocy w Warszawie.

Tegoroczny wiosenny terminarz targów, na których Lubelskie region prezentuje się na własnym stoisku, jest wynikiem spotkań i konsultacji z przedstawicielami turystycznej branży z całego regionu. – Wspólnie wybraliśmy miejsca istotne dla turystyki przyjazdowej do naszego regionu. Od wielu lat najwięcej weekendowych i wakacyjnych gości przyjeżdża do nas z aglomeracji warszawskiej, łódzkiej i śląskiej, dlatego przynajmniej raz w roku powinniśmy być obecni u nich  na targach, aby przypomnieć się i zaprezentować aktualną ofertę – zaznacza Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki UMWL w Lublinie.

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za promocję i turystykę, dodaje, że na wybranych wiosennych targach promocyjny efekt powinien zostać wzmocniony przez obecność dodatkowego stoiska Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, przebiegającego przez pięć województw Polski Wschodniej, w tym Lubelskie. – Tak było w lutym, na poznańskim Tur Salonie i podobnie powinno być na pozostałych wiosennych wystawach, w dużych aglomeracjach, w których jest duże zainteresowanie naszym i innymi regionami na wschodzie kraju – mówi Krzysztof Grabczuk. Przypomnijmy, że w Poznaniu wicemarszałek otrzymał od Międzynarodowych Targów Poznańskich główną nagrodę dla Regionu Lubelskiego – za najlepsze stoisko i formę targowej promocji, natomiast dyrektor Donica, wspólnie z partnerami z regionów Podkarpackiego, Podlaskiego, Świętokrzyskiego i  Warmińsko-Mazurskiego, odebrał Certyfikat Najlepszego Turystycznego Produktu Roku, przyznany przez Polską Organizacje Turystyczną – za Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Takim certyfikatem POT nagrodził też Miasto Lublin – za Noc Kultury.

Warto dodać, że każda targowa promocja regionu jest sukcesem nie tylko specjalistów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, ale efektem udanej współpracy z wieloma partnerami z branży, którzy obsługują regionalne stoisko. Na najbliższych targach będą to m.in. przedstawiciele: Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Lokalnych Organizacji Turystycznych – „Kraina Lessowych Wąwozów”, „Roztocze”, „Polesie Lubelskie”, Starostw Powiatowych Włodawa i Łęczna, Poleskiego Parku Narodowego, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Tej wiosny Region Lubelski zaprezentuje turystyczne atrakcje na: XXIII Targach Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi (17-19 marca); Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach (31 marca – 2 kwietnia); 22 Targach Turystki i Wypoczynku LATO 2017 w Warszawie (21-23 kwietnia).