Na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego 17 czerwca 2020 r. nasze województwo odwiedziła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W pierwszej części swojej wizyty, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku minister podsumowała dotychczasowe wsparcie inwestycji w infrastrukturę sportową w województwie lubelskim oraz inne programy ministerialne, takie jak Rządowy Program „Klub”.  

Ministerstwo Sportu w latach 2016-2020 dofinansowywało zadania inwestycyjne w województwie lubelskim na kwotę 166 mln zł,  co przełożyło się w działania budowlane i remontowe 448 obiektów sportowych, w tym 206 Otwartych Stref Aktywności

Dzięki Rządowego Programowi KLUB, który jest kompleksowym wsparciem dla klubów sportowych jedno i wielosekcyjnych, stawiających na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych na Lubelszczyznę  podczas czterech lat trwania programu (2016-2020) trafiła  kwota w wysokości 118 mln zł. W bieżącym roku była to kwota blisko 3,2 mln zł z której skorzystało 280 małych i średnich klubów sportowych.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski omówił najnowsze inwestycje w naszym regionie m.in. budowę hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dzierzkowicach (3,5 mln zł) oraz hali sportowej w Janowie Lubelskim (3,7 mln zł). Jednym ze strategicznych projektów, jak podkreślił marszałek jest budowa hali widowiskowo-sportowej w Puławach (17 mln zł).

Kolejnym miejscem na sportowej mapie Lubelszczyzny, które odwiedziła Minister Sportu był teren budowy przyszłej hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach (gmina Jastków) wybudowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska”. Na zakończenie wizyty na Lubelszczyźnie minister odwiedziła halę sportową w Ludwinie (powiat łęczyński).