Minister Miao Wei z wizytą w Lubelskiem

Spotkanie w Fabryce Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. było głównym punktem wizyty na Lubelszczyźnie pana Miao Wei, Ministra Przemysłu i Informatyki Chińskiej Republiki Ludowej. Delegacja spotkała się również z władzami województwa lubelskiego i miasta Lublin.

10 kwietnia 2017 roku chińska delegacja odwiedziła hale produkcyjne, w których odbywa się produkcja łożysk kulkowych, stożkowych czy walcowych, a także wrzecion i innych elementów. Gościom przedstawiono cały proces produkcyjny od wytwarzania pierścieni łożyskowych, przez szlifowanie i montowanie, aż do pakowania zamówień.

W 2013 roku większościowym udziałowcem Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. stała się firma ZXY Luxembourg Investment, co w następnym roku zaowocowało wzrostem wartości sprzedaży o blisko 11%. Obecne prognozy wskazują na utrzymanie się tendencji wzrostowej zarówno jeśli chodzi o ilość, jak i dochód uzyskany ze sprzedanych produktów.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczył między innymi Grzegorz Kapusta wicemarszałek województwa lubelskiego, Minister Miao podkreślił, że Polska, dzięki strategicznemu położeniu jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla chińskich firm. Wyraził również nadzieję, że coraz więcej inwestorów będzie przyjeżdżać na Lubelszczyznę i przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju naszego regionu.

9 kwietnia Minister Miao spotkał się z Sławomirem Sosnowskim marszałkiem województwa lubelskiego oraz Krzysztofem Żukiem Prezydentem Lublina. Podczas dyskusji omówione zostały efekty, ale i dalsze, plany współpracy naszego regionu z partnerską, prowincją Henan. Ponad to, marszałek opowiedział o efektach ostatniej wizyty przedstawicieli Województwa Lubelskiego w Chinach, między innymi zaplanowanej na jesień 2017 r. wystawie trójkolorowej ceramiki chińskiej z dynastii Tang, pochodzącej ze zbiorów Muzeum Luoyang.

galeriaGALERIA