Miasto.to

Sztuka, rzemiosło i przemysł w jednym? To możliwe! Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie 18 października odbędzie się wykład wybitnego myśliciela i aktywisty miejskiego Dimitri Roussopoulosa oraz prezentacja projektu miasto.to. Wydarzenie miasto.to jest kontynuacją projektu „Kreatywni”, w ramach którego od pięciu lat odkrywamy potencjał ludzi tworzących lubelski sektor przemysłów kreatywnych. 

Podczas dotychczasowych czterech edycji projektu, przedstawiono w formie fotograficznej i filmowej sylwetki niemal 50 małych przedsiębiorców tworzących nieszablonowe rozwiązania biznesowe na pograniczu rzemiosła i sztuki. Ta niestandardowa forma promocji lubelskiej przedsiębiorczości poprzez przykłady dobrych praktyk jest formą rzeczywistego wsparcia małych biznesów biorących udział w projekcie. „Kreatywni” zaskarbili sobie serca mieszkańców Lublina, czego dowodem była wypełniona po brzegi, mieszcząca ponad 1000 osób Sala Operowa CSK podczas zeszłorocznej Gali, której gościem specjalnym był międzynarodowy ekspert od miejskiej kreatywności Charles Landry. Podczas swojego wykładu opowiedział on o Lublinie jako mieście kreatywnym, a puentą wydarzenia było podpisanie pierwszego w Europie i drugiego na świecie manifestu miasta kreatywnego miasto.to.

Podążając drogą wyznaczoną przez manifest kreatywny, w trakcie prezentacji projektu „Miasto.to”, w charakterystyczny dla „Kreatywnych” sposób, w postaci krótkich filmowych narracji odkryjemy przed publicznością Lublin nieznany, przedstawiając inne fascynujące oblicze miasta widziane z perspektywy ludzi, miejsc i zjawisk.

Gościem specjalnym wydarzenia miasto.to będzie Dimitri Roussopoulos, znany kanadyjski myśliciel i aktywista, który 18 października wieczorem w Sali Operowej CSK opowie o prawie mieszkańców do miasta: do tworzenia charakterystycznej i niepowtarzalnej miejskiej kultury, demokratycznych instytucji, do partycypacyjnego zarządzania i do bycia częścią rodzącego się na świecie ruchu podkreślającego znaczenie miast w dzisiejszym świecie.

Szczegóły wydarzenia