Jest już nowy numer Lubelskie.pl

Lubelskie.pl to pismo Samorządu Województwa Lubelskiego. Na łamach magazynu znajdują się informacje dotyczące samorządu, poszczególnych powiatów i gmin regionu.

Pokazujemy w nim jak rozwija się Lubelskie. Przedstawiamy nowe inicjatywy gospodarcze i plany inwestycyjne. Pokazujemy, że lubelskie to także ludzie i ich kultura, piękne tereny, idealne do rekreacji i wypoczynku. W magazynie Lubelskie.pl przedstawiamy ciekawe miejsca na mapie Lubelszczyzny, interesujących ludzi zaangażowanych w działalność społeczną, artystów, sportowców.

W najnowszym, trzecim numerze znajduje się relacja z gali finałowej konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” – kobiety, będące liderkami lokalnych wiejskich społeczności są wielką siłą naszego regionu. Ich zaangażowanie, kreatywność, dbałość o zachowanie tradycji są imponujące i inspirujące.

Piszemy też o inwestycjach (m.in. drogowych), Muzeum Narodowym w Lublinie, Archikatedrze Lubelskiej po wieloletnim remoncie konserwatorskim i przedstawiamy kolejną turystyczną wizytówkę regionu – nadbużańskie sanktuarium w Kodniu.

Są również informacje z dziedziny kultury (płyty z muzyką lubelskich wykonawców) i sportu.

Lubelskie.pl jest dostępne m.in. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz w filiach w Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.