Firma z Roztocza laureatem Nagrody Prezydenta RP w kategorii „Odpowiedzialny Biznes”

17 listopada br. podczas odbywającego się w Rzeszowie Kongresu 590 Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrody gospodarcze przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm. Nagrodę w kategorii Odpowiedzialny Biznes odebrała firma RST Roztocze sp. z o.o. Przedsiębiorstwo zostało docenione za aktywne działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

RST Roztocze działa od 1991 roku, początkowo działając jako jednoosobowa działalność gospodarcza. W ciągu kolejnych 30 lat konsekwentnie realizowało filozofię rozwoju opartą na ciągłym dążeniu do innowacyjności, inwestowało w rozwój i sukcesywnie budowało zaufanie klientów. Firma realizuje zintegrowaną strategię przewagi konkurencyjnej – oferuje produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 900 osób i jest największym w Polsce i jednym z najważniejszych w Europie producentem zamknięć przemysłowych dla różnych gałęzi przemysłu. W obszarach działalności RST Roztocze znajduje się również obróbka skrawaniem, obróbka blach, a także odlewnictwo stopów cynku i tworzyw sztucznych. W kompleksie nowoczesnych hal produkcyjnych mieszczącym ponad 350 maszyn każdego roku wytwarzanych jest ok. 15 milionów produktów i detali.

Główni kontrahenci firmy (ponad 2800) to przedstawiciele przemysłów: energetycznego, telekomunikacyjnego, budowlanego i transportowego. Firma posiada obecnie klientów w 35 krajach na całym świecie, najwięcej na rynku europejskim. Chociaż RST Roztocze posiada ugruntowaną pozycję rynkową, to ciągle inwestuje w rozwój nowych technologii i zasoby ludzkie, aby reagować na pojawiające się na rynku zmiany i zapobiegać odpływowi wartości.

Plany RST Roztocze na najbliższe lata zakładają budowę hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesne maszyny i oprogramowanie, co zwiększy potencjał produkcyjny przedsiębiorstwa i pozwoli poszerzyć ofertę o kolejne zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne zamków i zawiasów. Kapitał ludzki jest jednym ze strategicznych zasobów firmy, dlatego rozszerzanie bazy pracowników i inwestowanie w rozwój obecnej kadry są ważnymi punktami strategii. Przełoży się to na wzrost produktywności i szybszą ekspansję na nowe rynki, a w konsekwencji pozwoli na efektywną realizację celów strategicznych przedsiębiorstwa. Ważnym aspektem jest także wdrażanie kolejnych narzędzi, w tym m.in. raportowania niefinansowego czy odpowiedzialnego zarządzania łańcuchem dostaw.

Firmę z Tomaszowa Lubelskiego do nagrody zgłosili niezależnie od siebie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie i Polska Grupa Motoryzacyjna.

Serdecznie gratulujemy firmie RST Roztocze i życzymy dalszych sukcesów!