Konkurs dla uczniów pn. Biłgoraj Business Class

Biłgoraj Business Class to projekt o charakterze konkursowym skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z terenu powiatu biłgorajskiego. Jego celem jest wsparcie i promocja przedsiębiorczość wśród młodzieży. Zwycięzcy otrzymają grant naukowy w wysokości 5000zł. 

Projekt podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym, już rozpoczętym, w poszczególnych szkołach odbywają się warsztaty oraz ogólne spotkania inspiracyjne dla uczniów połączone ze  szkoleniem z tworzenia biznesplanów. W drugim etapie zostanie wyłonionych 15 najlepszych pomysłów biznesowych, a ich pomysłodawcy zostaną objęci szkoleniem grupowym i indywidualnym mentoringiem, których wartość łącznie przekracza 2000 PLN na osobę. Odzwierciedlają one najistotniejsze wyzwania, które wiążą się z prowadzeniem małej firmy i dostosowane są do wymagań, oczekiwań i możliwości początkujących przedsiębiorców.

Celem projektu jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości, podejścia do biznesu, a także możliwości jakie oferują podmioty publiczne w celu rozwoju własnej firmy.

– Projekt ma charakter konkursowy. Chcemy wyłonić najlepsze pomysły biznesowe, które mają szansę na realizację, ale przede wszystkim chcemy zachęcić młodych ludzi do szukania pomysłu na siebie w przyszłości pokazując im jedną z możliwości jaką jest własny biznes. Chcemy ich zachęcić do tworzenia i realizacji swoich pomysłów biznesowych. Kreatywność młodych ludzi niejednokrotnie jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem. Swoje pomysły na biznes uczniowie oraz studenci mogą zgłaszać do 27 kwietnia za pośrednictwem strony www.biznesbilgoraj.pl. W pierwszych spotkaniach, które odbywały się w poszczególnych szkołach, uczestniczyło blisko 500 uczniów, a liczba zgłoszeń, które już do nas napłynęły przekroczyła 60, co pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu projekty – mówił Mateusz Bury, Prezes Zarządu BARR S.A.

Podsumowaniem projektu będzie gala finałowa, na której zaprezentowane zostaną najlepsze pomysły. Dla zespołów, których projekty  okażą się najlepsze zaplanowano wyjazd studyjny do innowacyjnych przedsiębiorstw. Dla zwycięzców przewidziano również nagrodę pieniężną w wysokości 5000 PLN.

– Traktujemy ten projekt jako projekt pilotażowy. Jeżeli będzie widać zainteresowanie wśród młodzieży, a wszystko na to wskazuje że tak, będziemy chcieli podobny projekt zrealizować w każdym powiecie na terenie województwa lubelskiego. Trzymamy kciuki za powodzenie. – podkreśla Artur Habza, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

Projekt realizują: Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z partnerami: Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Gminą Miasto Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj, a także we współpracy European Business Advisory. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów: Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego, Kazimierza Pateraka – Starosty Biłgorajskiego, Wiesława Różyńskiego – Wójta Gminy Biłgoraj oraz Janusza Rosłana – Burmistrza Miasta Biłgoraj.

Honorowym patronatem przedsięwzięcie pn.: „Biłgoraj Business Class” objęli Krzysztof Hetman Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Sławomir Sosnowski Marszałek Województwa Lubelskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej.