48. Gala KSW w Lublinie

Największa organizacja MMA w Europie po raz pierwszy zawita do Lublina. W sobotę, 27 kwietnia br. w hali Globus odbędzie się KSW 48. Kibice obejrzą osiem walk, m.in. pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej Romana Szymańskiego (11-4, 1 KO, 3 Sub) z Salahdine’em Parnasse (12-0-1, 1 KO, 4 Sub) oraz starcie Łukasza Jurkowskiego (16-11, 4 KO, 6 Sub) ze Stjepanem Bekavačem (19-9, 13 KO, 4 Sub). Partnerem gali jest Województwo Lubelskie.

To będzie nie lada gratka dla sympatyków sportów walki w naszym regionie. KSW to marka sama w sobie, lider wśród organizacji MMA w Europie oraz jedna z największych organizacji na świecie. Cieszę się, że w końcu kibice na Lubelszczyźnie także będą mogli emocjonować się walkami z udziałem najlepszych fighterów. Już dzisiaj zapraszam na wielkie, sportowe emocje.mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Nie jest tajemnicą, że to dzięki wieloletniej znajomości marszałka Stawiarskiego, byłego wiceministra sportu z Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim, założycielami i współwłaścicielami KSW, po raz pierwszy w 15-letniej historii tej największej organizacji MMA w Europie, zawody zawitają do Lublina!

– Pan Marszałek był kilkakrotnie gościem naszych gal, zna i rozumie tę dyscyplinę – mówi Martin Lewandowski. – Lublin już 4-5 krotnie pojawiał się w różnych rozmowach, ale dopiero teraz trafiliśmy na przychylny grunt – przyznaje współwłaściciel KSW, zapewniając, że kibicie którzy wybiorą się do hali Globus zobaczą walki z udziałem świetnych zawodników, znanych z dużych gal.

STARCIE GŁÓWNE

W walce wieczoru o tymczasowy pas wagi piórkowej Roman Szymański zmierzy się z Salahdine Parnasse, określanym przez francuską prasę mianem „Kyliana Mbappe francuskiej sceny MMA”, Parnasse jest uważany za jedną z największych wschodzących gwiazd na Starym Kontynencie. 21-letni mieszkaniec Aubervillers stoczył do tej pory 13 pojedynków i jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Reprezentant Trójkolorowych rozpoczął karierę w KSW od wygranej z Łukaszem Rajewskim, a w kolejnych dwóch starciach stanął naprzeciw byłych mistrzów kategorii piórkowej Artura Sowińskiego oraz Marcina Wrzoska i w fenomenalnym stylu wypunktował obu czempionów.

Na tej samej gali, na której Francuz pokonał „Polskiego Zombie”, Roman Szymański po pełnym emocji i zwrotów akcji boju z Danielem Torresem również cieszył się ze zwycięstwa na kartach punktowych. Była to już trzecia wygrana 25-letniego poznaniaka w okrągłej klatce europejskiego lidera mieszanych sztuk walki. Zawodnik Czerwonego Smoka oprócz Brazylijczyka pokonał również Sebastiana Romanowskiego i Denilsona Nevasa. Polak znany jest z bardzo widowiskowego stylu walki, o czym świadczą trzy bonusy przyznane za najlepsze walki wieczoru.

Karta walk KSW 48:

Walka o tymczasowy pas wagi piórkowej

  • 65,8 kg/145 lb: Roman Szymański (11-4) vs. Salahdine Parnasse (12-0-1)

Karta główna:

  • 93 kg/205 lb: Łukasz Jurkowski (16-11) vs. Stjepan Bekavac (19-9)
  • 70,3 kg/155 lb: Gracjan Szadziński (8-2) vs. Marian Ziółkowski (20-7-1)
  • 65,8 kg/145 lb: Filip Wolański (11-3) vs. Filip Pejić (13-2-2)
  • 77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (6-4) vs. Miloš Janičić (11-2)
  • 83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (8-0) vs. Jakub Kamieniarz (7-5)
  • 70,3 kg/155 lb: Hubert Szymajda (8-2) vs. Shamil Musaev (12-0)
  • 61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (4-2) vs. Bogdan Barbu (15-9)