40 lat „Gardzienic”

Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na otwarty finał Festiwalu Teatrów Błądzących, będący jednocześnie 40-leciem Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz 20-leciem Akademii Praktyk Teatralnych. Oprócz spektakli odbędą się warsztaty, treningi, wystawy i poczęstunki przygotowywane przez Klub Gospodyń z Gardzienic.

Jubileusz zwieńczy prapremierowy koncert filharmoniczny Zygmunta Koniecznego „Wyspiański według Koniecznego”, który odbędzie się w niedzielę 1 października 2017 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na scenie wystąpi Sinfonietta Cracovia wraz z solistami i aktorami Teatru „Gardzienice”.
Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” został założony w 1977 roku przez Włodzimierza Staniewskiego. Stał się znany nie tylko w kraju, ale także na świecie dzięki spektaklom i rygorystycznym praktykom teatralnym. W Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” pracowało w ciągu ostatnich 35 lat kilkadziesiąt artystów i animatorów kultury z Polski i ze świata.

do-pobraniaDO POBRANIA

Plakat z programem jubileuszu