Zaproszenie na spotkanie online promujące rezultaty projektu SHAKER (ERASMUS+)

Bazując na wcześniejszych, pozytywnych doświadczeniach z zakresu współpracy międzynarodowej, 4 regiony europejskie podjęły decyzję o realizacji wspólnego projektu dotyczącego atrakcyjności zawodów medycznych i opieki społecznej. Temat ten był i jest kluczowy dla społeczeństwa europejskiego z uwagi na starzejące się społeczeństwa i rosnące zapotrzebowanie na pracowników branży opiekuńczej.

W tym kontekście narodziła się idea projektu SHAKER- Wsparcie atrakcyjności zawodów medycznych i opieki społecznej w regionach, którego realizacja dobiega właśnie końca (projekt jest współfinansowany ze środków programu ERASMUS+). 

W związku z powyższym chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu online, na którym zostaną zaprezentowane rezultaty tego międzynarodowego przedsięwzięcia oraz korzyści płynące z realizacji projektów Erasmus+. Spotkanie odbędzie się 22 lutego br. o godzinie 10.00 na platformie MS Teams i jest kierowane do instytucji edukacyjnych, sektora zdrowia, opieki społecznej, administracji rządowej oraz samorządowej, jak również wszystkich potencjalnych interesariuszy programu ERASMUS+. 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji (na dole strony) na spotkanie do dnia 20 lutego br. Po tym terminie do zgłoszonych uczestników zostanie przesłane zaproszenie na spotkanie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego: Panem Michałem Kasperukiem (michal.kasperuk@lubelskie.pl) lub Panią Moniką Rozembajgier (monika.rozembajgier@lubelskie.pl).


SHAKER to międzynarodowe przedsięwzięcie z obszaru kształcenia zawodowego, zdrowia i opieki społecznej. Jego partnerami są Kraj morawsko-śląski w Czechach (koordynator), Region Grand Est (Francja), Prowincja Gelderland (Holandia) oraz Województwo Lubelskie. Dodatkowo w projekcie udział biorą po 2 szkoły zawodowe z Holandii, Czech i Polski: Fundacja Regionalnego Centrum Szkoleniowego Rivor w Tiel, Stichting BVE Oost-Gelderland w Doetinchem, Stredni zdravotnicka skola a Vyssi odborna skola zdravotnicka z Ostrawy, Stredni skola prof. Zdenek Matejcka z Ostrawy-Poruba, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie i Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta w Lublinie.

Program wydarzenia on-line Projekt SHAKER – Wsparcie atrakcyjności zawodów medycznych i opieki społecznej w regionach (link otwiera się w nowym oknie)

Rejestracja