Rusza Zespół Roboczy projektu SHAKER

W dniu 15 października br. odbyło się pierwsze lokalne spotkanie partnerów projektu „ Wsparcie atrakcyjności zawodów medycznych i opieki społecznej w regionach” (ERASMUS+). Udział w nim wzięli pracownicy Urzędu Marszałkowskiego reprezentujący Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego, Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, Kancelarię Marszałka oraz przedstawiciele Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego im. S. Liebharta w Lublinie, jak również Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie.

Celem spotkania było przedstawienie celów, działań i założeń projektu SHAKER, którego realizacja rozpoczęła się 1 października br. Ponadto spotkanie miało za zadanie budowanie zespołu roboczego, który wspólnie będzie wdrażał projekt przez najbliższe dwa i pół roku.

SHAKER to międzynarodowe przedsięwzięcie z obszaru kształcenia zawodowego, zdrowia i opieki społecznej. Projekt jest finansowany ze środków programu ERASMUS +, a jego partnerami są Kraj morawsko-śląski w Czechach (koordynator), Region Grand Est (Francja), Prowincja Gelderland (Holandia) oraz Województwo Lubelskie. Dodatkowo w projekcie udział biorą po 2 szkoły zawodowe z Holandii, Czech i Polski : Fundacja Regionalnego Centrum Szkoleniowego Rivor w Tiel, Stichting BVE Oost-Gelderland w Doetinchem, Stredni zdravotnicka skola a Vyssi odborna skola zdravotnicka z Ostrawy, Stredni skola prof. Zdenek Matejcka z Ostrawy-Poruba, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie i Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta w Lublinie.

do-pobraniaDO POBRANIA

Prezentacja celów, działań i planowanych rezultatów projektu SHAKER.