Z ziemniakiem w roli głównej

Przedsiębiorców i rolników z województwa lubelskiego zachęcamy do uczestnictwa w Krajowych Dniach Ziemniaka Potato Poland 2019, które odbędą się w dniach 23-25 sierpnia w Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim. Misją targów jest integracja polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów. Nie bez przyczyny współorganizatorem wydarzenia jest m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wystawa odbywać się będzie na polu o powierzchni około 15 ha, wokół którego założona zostanie 100-hektarowa plantacja ziemniaka sadzeniaka CN Nidzica, co powinno robić niesamowite wrażenie dla gości i uczestników wystawy. Stoiska targowe zlokalizowane będą w głównej hali targowej o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, a poletka pokazowe – wzdłuż alejki prowadzącej od hali. Na miejscu utworzone zostaną także specjalne strefy: inwestora, dla mediów, gastronomicznej i dla dzieci.

Pierwszy dzień targów adresowany jest do producentów i przetwórców. To tzw. dzień biznesowy, podczas którego organizatorzy będą kładli nacisk na stworzenie jak największej możliwości spotkań B2B profesjonalistów i klientów kluczowych. Dzień ten ma za zadanie umożliwić przede wszystkim spotkania producentów z przetwórcami. Uroczyste otwarcie targów odbędzie się drugiego dnia. Wówczas też zorganizowana zostanie konferencja naukowo-techniczna „Doświadczenie – Współpraca – Skuteczność” nt. możliwości produkcji jakościowej żywności, znaczenia współpracy i wzajemnej integracji producentów i przetwórców ziemniaka oraz możliwości kooperacji z rynkiem światowym. Na niedzielny finał zaplanowano z kolei m.in. bitwę kulinarną połączoną z konkursem na najsmaczniejszą odmianę ziemniaka targów w Nidzicy, a także losowanie nagrody głównej targów, czyli maszyny przekazanej przez sponsora branży maszynowej o wartości około 30 tys. złotych wśród uczestników posiadających nr producenta ziemniaka PIORiN.

Więcej informacji na temat Krajowych Dni Ziemniaka w Nidzicy znajdą Państwo na stronie internetowej https://krajowedniziemniaka-ihar.pl

do-pobraniaDO POBRANIA