Myśliwskie Roztocze zaprasza!

Lubisz klimat mickiewiczowskich polowań? Chcesz posłyszeć legendarne granie Wojskiego na rogu i skosztować najpyszniejszej na świecie, bo polskiej, dziczyzny? Jeśli tak, przyjedź koniecznie do Zwierzyńca! Już w najbliższą niedzielę, 19 sierpnia, odbędą się tu jubileuszowe, X Lubelskie spotkania z tradycją i kulturą łowiecką, współorganizowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego.

W sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego co roku ożywa staropolska knieja, odsłaniając tradycyjne obrzędy łowieckie regionu. W trakcie Spotkań zobaczysz najbardziej widowiskowe aspekty myślistwa: polowanie z sokołami, występy sygnalistów czy pokazy wabienia zwierzyny. Stałym elementem imprezy jest konkurs kulinarny „Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny”, który zdobył już renomę jednego z flagowych turniejów kulinarnych województwa. To właśnie dzięki niemu, przesiąknięta tradycjami łowieckimi kuchnia lubelska wraca do łask, kusząc bogactwem smakowych doznań. Za każdym razem jest to prawdziwa uczta dla podniebienia – co roku poznajemy tu kolejne rarytasy wśród produktów i potraw z dziczyzny, a także najlepsze trunki, jakimi raczą się myśliwi – nalewki.

Zwierzyniecki festyn jest wielkim świętem kultury i tradycji lubelskiego myślistwa. To doskonała zabawa i przy okazji trafiona forma popularyzacji wszystkiego, co z łowiectwem związane. Uczestnicy Spotkań wracają do domów bogatsi nie tylko o doznania zmysłowe, ale i konkretną wiedzę z zakresu gospodarki łowieckiej, także tej współczesnej. Przekonaj się sam i przyjedź do Zwierzyńca!

galeriaGALERIA