Trwają spotkania warsztatowe dla pracowników jednostek samorządowych z terenu województwa lubelskiego z zagadnień programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. Warsztaty prowadzone są przez doradców energetycznych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników gmin. Do tej pory spotkania zorganizowano dla powiatów lubelskiego, chełmskiego, zamojskiego, puławskiego, bialskiego, biłgorajskiego oraz hrubieszowskiego.

Kolejne spotkania dla pozostałych powiatów województwa lubelskiego, zgodnie z załączonym harmonogramem, odbędą się w maju.

Serdecznie zapraszamy! Zgłoszenia można wysyłać na e-maila: doradztwo.energetyczne@lubelskie.pl

„Czyste powietrze” jest to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program nakierowany jest głównie na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet dzięki oszczędnościom na ogrzewaniu budynku.

Doradcy Energetyczni z województwa lubelskiego czynnie włączyli się w propagowanie i przybliżanie zasad niniejszego programu wśród mieszkańców regionu. Szkolenia o charakterze warsztatowym przeprowadzone zostaną we wszystkich powiatach województwa dla pracowników gmin z danego powiatu. Pracownicy gmin uczestniczący w szkoleniu warsztatowym nabywają wiedzę na temat zasad i możliwości pozyskania środków na wymianę źródeł ciepła i wykonania termomodernizacji budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz wiedzę praktyczną na temat prawidłowego wypełniania wniosków przez beneficjentów. Osoby te będą służyć radą i pomocą swoim mieszkańcom w celu skorzystania z dotacji bądź pożyczki na działania objęte Programem „Czyste powietrze”.

do-pobraniaDO POBRANIA

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

galeriaGALERIA