Winnice z Województwa Lubelskiego na Festiwalu Polskich Win w Brukseli

W dniu 22 września 2022 r. odbył się Festiwal Polskich Win organizowany przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii oraz Dom Polski Wschodniej w Brukseli, w którego skład wchodzi Przedstawicielstwo Województwa Lubelskiego.

W wydarzeniu wzięło udział 9 winnic z Polski, z czego 5 z województw Polski Wschodniej:

  • Winnica Kamil Barczentewicz (Lubelskie),
  • Winnica Skarpa Dobrska (Lubelskie),
  • Winnica Płochockich (Świętokrzyskie),
  • Winnica Zbrodzice (Świętokrzyskie),
  • Winnica Piwnice Półtorak (Podkarpackie).

W pierwszej części Festiwalu w warsztatach Masterclass wzięli udział przedstawiciele branży winiarskiej, gastronomicznej i spożywczej z Belgii. Dzięki uprzejmości Konsula Honorowego Phillipe’a Godfroid, goście oprócz dedykowanej degustacji win, mogli również zapoznać się z ofertą polskiego kawioru, który uważany jest za jeden z najlepszych w Europie. Druga cześć wydarzenia została otwarta przez Pana Rafała Siemianowskiego, Ambasadora RP w Królestwie Belgii oraz Pana Grzegorza Pudę, Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej i była skierowana do wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z ofertą win z naszych polskich regionów. Kuratorem całego wydarzenia był Pan Maciej Nowicki, znany polski enolog oraz dziennikarz portalu i pisma Winicjatywa.pl & Ferment.

Nasze lubelskie winnice były reprezentowane przez Pana Kamila Barczentewicza z Winnicy Kamil Barczentewicz oraz Państwa Herbszt z Winnicy Skarpa Dobrska. 

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z Festiwalu Polskich Win 2022  (link otwiera się w nowym oknie)

galeriaGALERIA