BRUSSELS INNOVA 2016

W dniach 17-19 listopada 2016 r. w Brukseli odbyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA 2016. Stoisko polskie było współorganizowane przez Dom Polski Wschodniej.

Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA rokrocznie gromadzą najciekawsze osobistości świata nauki i biznesu z wielu krajów świata. Swoim zakresem Targi BRUSSELS INNOVA obejmują m.in. takie dziedziny jak: nowe rozwiązania IT&ICT, elektronika, medycyna, bezpieczeństwo publiczne, energetyka, lotnictwo, przemysł samochodowy, metalurgia, odlewnictwo, „zielona energia”, rolnictwo i zdrowa żywność, informatyka etc.

Z targów ze złotymi medalami wrócili wystawcy z Polski Wschodniej, m.in. Jakub Zyngier uhonorowany został złotym medalem targów Innova w kategorii „Młody Wynalazca”. Jego wynalazek „Razem Bezpieczniej”, to aplikacja na smartfony pozwalająca na stałą możliwość lokalizacji podróżujących razem pojazdów, ułatwiającą bezpieczne i sprawne podróże samochodowe z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Jednocześnie profesor Andrzej Kukwa i Szymon Nitkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprezentowali urządzenie do badania układu oddechowego.