Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski wręczył dziś Wójtowi Gminy Sławatycze umowę na dofinansowanie inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Gmina Sławatycze zrealizuje operację pod tytułem „Zrównoważony rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Sławatycze” na kwotę wsparcia prawie 4,2 mln zł.
Głównym celem projektu realizowanego przez Gminę Sławatycze jest wsparcie rozwoju poprzez modernizację gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Mościce Dolne, budowę sieci wodociągowej (0,18 km) i sieci kanalizacji sanitarnej (0,44 km) w m. Sławatycze, modernizację 12 szt. przepompowi ścieków, a także montaż 860 szt. wodomierzy ze zdalnym odczytem. Celem szczegółowym projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców, jakości środowiska naturalnego oraz atrakcyjności osiedleńczej Gminy Sławatycze. Inwestycja realizowana będzie na terenie Gminy Sławatycze i obejmie swoim zasięgiem miejscowości: Jabłeczna, Krzywowólka, Krzywowólka-Kolonia, Kuzawka-Kolonia, Liszna, Mościce Dolne, Nowosiółki, Parośla-Pniski, Sajówka, Sławatycze, Sławatycze-Kolonia, Terebiski, Zańków.
Całkowite koszty inwestycji wynoszą 5,2 mln zł, w tym kwota wsparcia z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) to prawie 4,2 mln zł (100% kosztów kwalifikowalnych).
To kolejna już umowa podpisana z KPO w zakresie inwestycji w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich. Wsparcie można było otrzymać na budowę, rozbudowę lub modernizację systemów zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków na terenach wiejskich w zakresie; zbiorczej sieci zaopatrzenie w wodę i odprowadzania ścieków, SUW, zbiorczej oczyszczalni ścieków, budowy POŚ. Tym samym kwota wykorzystanych środków przyznanych dla Województwa Lubelskiego wynosi ponad 173 mln zł.













Oficjalny portal województwa lubelskiego prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego